Pielgrzymka do Włoch: do Ojca Pio z okazji 50-tej rocznicy śmierci

TERMIN: 23.06-02.07.2018

parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie
ks. Marek Brewko

KAHLENBERG-WENECJA- LANCIANO- MANOPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT'ANGELO – POMPEJE – NEAPOL- SORRENTO-SIENA-PADWA- MARIATROST

1 dzień : Wyjazd w godzinach wczesnorannych z parkingu przy kościele parafialnym. Przejazd przez Czechy do Austrii. Nawiedzenie Polskiego Sanktuarium Narodowego na wzgórzu KAHLENBERG, z którego dnia 12 września 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Udział we Mszy św. w kościele św. Józefa, który od 1906 roku prowadzony jest przez polskich księży zmartwychwstańców. Zwiedzenie muzeum upamiętniającego zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Dalszy przejazd w kierunku Włoch. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg w Tarvisio.

2 dzień : Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka- wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, zobaczymy: Piazzetta, Piazza San Marco, Pałac Dożów, Kampanilla- dzwonnica, spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Msza św. w Bazylice San Marco. Czas wolny na zakup pamiątek, produktów lokalnych (maski, wyroby ze szkła z Murano) . Przejazd do hotelu nad morze Adriatyckie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 2 nocleg.

3 dzień : Śniadanie. Przejazd do LANCIANO- miejsca cudu eucharystycznego, miejsca umocnienia w wierze i pokłonu nad tajemnicą Eucharystii. Następnie przejazd do MANOPELLO by zobaczyć odkrytą w 1979r relikwię Chrystusa- chustę św. Weroniki. Po południu przejazd na nocleg do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i 3 nocleg.

4 dzień : Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT' ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św. Przejazd do sanktuarium św. Ojca Pio w SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Świętego. Czas na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Obiadokolacja, 4 nocleg.

5 dzień : Śniadanie. Całodzienny pobyt w San Giovanni Rotondo. Droga Krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę, Msza św. Możliwość degustacji i zakupu lokalnych, regionalnych wyrobów: wina, oliwy, makaronów, suszonych pomidorów, oliwek, miejscowych słodkości czy serów. Obiadokolacja. 5 nocleg.

6 dzień : Śniadanie. Przejazd do POMPEI – miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta z przewodnikiem miejscowym. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Zakwaterowanie w hotelu w Zatoce Neapolitańskiej. Obiadokolacja. 6 nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Plac Garibaldiego, Katedra (z kaplicą relikwii św. Januarego), kościół San Giuseppe dei Nudi, w którym znajduje się grób Sługi Bożego Dolindo Ruotolo (charyzmatyka na wzór Ojca Pio). Następnie spacer po słynnym kurorcie nadmorskim- SORRENTO. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i 7 nocleg.

8 dzień: Śniadanie. Przejazd do SIENY – odwiecznej rywalki Florencji. Miasta, które w całości zachowało swój średniowieczny charakter. Zwiedzanie: Katedry- jednej z najpiękniejszych we Włoszech, Piazza del Campo- serca Sieny, gdzie dwa razy w roku odbywają się słynne wyścigi zwane ''Palio', spacer po starówce, Palazzo Publico. Nawiedzenie Bazyliki San Domenico, w której znajdują się relikwie św. Katarzyny. Udział we Mszy św. Przejazd do Chianciano Terme. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. 8 nocleg.

9 dzień: Śniadanie. Przejazd do PADWY. Nawiedzenie bazyliki św. Antoniego (il Santo). Modlitwa przy grobie Świętego i udział we Mszy św. Spacer po mieście: skwer Prato della Valle z posągami zasłużonych postaci miasta. Nawiedzenie bazyliki św. Justyny – patronki Padwy z grobem św. Łukasza Ewangelisty. Przejazd na nocleg do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i 9 nocleg.

10 dzień: Śniadanie. Przejazd do kraju. Po drodze nawiedzenie sanktuarium maryjnego MARIATROST w Grazu. Zwiedzanie barokowej świątyni, którą papież Jan Paweł II wyniósł do godności Bazyliki Mniejszej w 1999 roku. Bazylika majestatycznie wznosi się nad miastem w otoczeniu gór. Zapoznanie się historią miejsca. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Powrót do Polski w godzinach około północy. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 2430,00 ZŁ ( przy grupie 45 osób płacących)

Świadczenia:
- przejazd komfortowym autokarem;
- 9 noclegów w hotelach***, pokoje 2- na życzenie 3- osobowe z łazienkami;
- wyżywienie 2x dziennie- 9 śniadań, 9 obiadokolacji;
- opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
- opieka duchowa kapłana;
- ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.
- Pakiet Pielgrzyma: śpiewnik, chusta, identyfikator, obrazki pamiątkowe.

Cena nie zawiera:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej (metro), barki w Wenecji, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej, słuchawek tzw. Audio guidy - łącznie ok. 75-80 Euro (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki)

Zapisy w kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne w odbędzie się w styczniu.

Powyższe informacje w pliku doc.

2024-03-28, Czwartek, Rok B, II, Triduum Paschalne
Wj 12, 1-8. 11-14
Ps 116B
2024-03-29, Piątek, Rok B, II, Triduum Paschalne