2018-09-20, Czwartek, Rok B, II
1 Kor 15, 1-11
Ps 118 (117), 1-2. 16-17. 28-29 (R.: por. 1a)
2018-09-21, Piątek, Rok B, II, Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
Ef 4, 1-7. 11-13
Ps 19 (18), 2-3. 4-5 (R.: 5a)
2018-09-22, Sobota, Rok B, II
1 Kor 15, 35-37. 42-49
Ps 56 (55), 10. 11-12. 13-14 (R.: por. 14c)
Por. Łk 8, 15

2018-01-13 - Wieczór Uwielbienia

2017-12-29 - Dekanalny Misjonarz

list ks. Rafała Lara

W Niedzielę Misyjną 2017 r. każdy dekanat otrzymał pod swoją opiekę jednego misjonarza pochodzącego z naszej archidiecezji. „Dekanalny Patronat Misyjny” zobowiązuje przede wszystkim do modlitwy za misjonarza. Parafiom dekanatu Pszczyna został oddany pod duchową opiekę ks. Rafał Lar, pracujący w Kazachstanie, w parafii Szucińsk. Ks. Lar pochodzi z Piekar Śląskich. L Polecamy także stronę internetową ks. Rafała http://www.rafalar.invito.pl/

Drodzy Przyjaciele małej „trzódki” na Wschodzie!

Bardzo proszę Was o wsparcie projektu pt. „Promujemy wartości rodziny chrześcijańskiej”. Realizacja projektu będzie miała miejsce w sanktuarium Maryi, Królowej Rodziny w Kazachstanie. Adresatem tej inicjatywy będą rodziny, które należą do naszej parafii, jak i rodziny, które nawiedzą sanktuarium.

Do podjęcia realizacji niniejszego projektu skłoniło nas erygowanie sanktuarium Maryi Królowej Rodzin. Miało to miejsce 12 września 2017 roku. Uroczystości przewodniczył metropolita katowicki Arcybiskup Wiktor Skworc.
W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii Arcybiskup powiedział: „Bracia i Siostry! Tu w Szucińsku, Maryja jako Królowa Rodzin będzie dla was punktem orientacyjnym; punktem odniesienia w zmaganiach o takie wartości jak zachowanie małżeńskiej przysięgi wierności, trwałości małżeństwa i rodziny; troski o każde poczęte i urodzone życie oraz o to, aby każde małżeństwo i rodzina stawały się Domowy Kościołem, w którym każde dziecko nauczy się dwóch podstawowych relacji, odniesień do Boga i drugiego człowieka, do bliźniego. Tak rodzina staje się szkołą prospołecznych postaw, ważnych w każdym społeczeństwie, ważnych dla każdego państwa”.

Przy sanktuarium pragniemy stworzyć ośrodek pomocy i wsparcia dla rodziny. Jego celem będzie promocja wartości rodziny chrześcijańskiej. Cel ten chcemy realizować w następujący sposób: edukacja rodziny – wydanie programu o przygotowaniu do małżeństwa, materiałów formacyjnych Domowego Kościoła, a także ulotek.

Dla realizacji tego celu potrzebujemy ok. 5000 zł; formacja rodziny – organizowanie dni skupienia, a także rekolekcji dla małżeństw i rodzin. Ze względu na trudną sytuację materialną rodzin wielodzietnych, chcemy pokryć do 50 % kosztów pobytu uboższym rodzinom. Dla realizacji tego celu potrzebujemy ok. 7000 zł; pomoc rodzinie – pokrycie edukacji, bądź wyżywienia dla dzieci z rodzin wielodzietnych i biednych. Posiadamy listę rodzin, które znajdują się w takiej potrzebie.

Na chwilę obecną udzielamy wsparcia pojedynczym osobom. Ufam, że dzięki projektowi uda nam się wesprzeć inne rodziny. Koszt wyżywienia jednego dziecka przez okres jednego semestru szkolnego wynosi 500 zł. W Szczucińsku, Maryja jako Królowa Rodzin staje się punktem orientacyjnym; punktem odniesienia w zmaganiach o wartości rodziny chrześcijańskiej.

Ks. Rafał Lar,
Szucińsk (Kazachstan)

2017-12-27 - Konkurs NIEZŁA SZOPKA - zagłosuj na naszą Parafię!

Nasza tegoroczna stajenka została zgłoszona do konkursu Gościa Niedzielnego na najpiękniejszą stajenkę urządzoną w kościołach archidiecezji.

Aby zagłosować należy wejść w poniższy link i kliknąć na gwiazdkę pod zdjęciem naszej szopki:

2017-12-24 - Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Parafianom jak i przybyłym Gościom najserdeczniejsze życzenia: bliskiego iserdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością. Niech Światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, i rozpala w nas Miłość.

Radości na czas przeżywania Tajemnicy Wcielenia życzą Duszpasterze.

Jesteś naszym 362086 gościem od 01.01.2016