Bieżące wydarzenia

2020-08-03 - Słowo Metropolity Katowickiego

1 KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!

1. W związku z zaistniałą sytuacją powodziową na Podkarpaciu, zwróciłem się do Was z prośbą o duchowe i materialne wsparcie tych, których domy i gospodarstwa rolne ucierpiały najbardziej. Po przeprowadzonej w niedzielę 5 lipca przed kościołami naszej archidiecezji zbiórce zebrano kwotę 656 240 zł. Pieniądze te po połowie zasiliły konta Caritas archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej, udzielających pomocy tamtejszym poszkodowanym. Chciałbym serdecznie podziękować Wam za każdy złożony dar materialny, będący konkretnym gestem solidarności i miłości bliźniego. Z serca płynące „Bóg zapłać” za zrozumienie i szczególną mobilizację. W przypadku poszkodowanych przez wodę zawsze niezbędna jest błyskawiczna i konkretna interwencja, która tym razem także dzięki Waszej hojności mogła się urzeczywistnić.

2. Już za dwa tygodnie przedstawicielki kobiet i dziewcząt spotkają się w piekarskiej bazylice, aby oddać cześć Maryi, Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu. Dlatego też cały żeński świat i rodziny naszej archidiecezji zapraszam do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Naszą modlitwę rozpoczniemy w niedzielę 16 sierpnia o godz. 10. Po złożeniu hołdu Matce Bożej wysłuchamy przesłania społecznego. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Bożej Opatrzności powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie zaś chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę z pokorą będziemy prosić o dar zdrowia i pomyślności. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice. W ramach bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości od czwartku 13 sierpnia w imieniu duszpasterzy Piekarskiego Sanktuarium zapraszam do przeżycia triduum modlitewnego za pośrednictwem łącza internetowego, codziennie od godz. 18. W programie: Msza św., konferencja maryjna, różaniec św., litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na powitalnej stronie internetowej Sanktuarium.

2 Bracia i Siostry! W tym roku w sposób szczególny jako społeczeństwo musimy stawiać czoła wielu wyzwaniom i trudnościom. Świadomość, że w problemach nie jesteśmy sami i, że możemy wspomagać siebie nawzajem, napawa nadzieją na przyszłość. Niech słowa samego Chrystusa, że „wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40), będą dla nas wszystkich najlepszą nagrodą i podziękowaniem. Wobec wciąż aktualnego zagrożenia epidemicznego w dalszym ciągu apeluję o odpowiedzialne przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych, szczególnie o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Na czas trwających urlopów i wypoczynku zapewniam o pamięci w modlitwie, szczególnie podczas Eucharystii, i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Wiktor Skworc ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Katowice, 30 lipca 2020 r. VA I – 64/20

 

2020-08-03 - Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar - duchowa łączność

2020-08-03 - Najnowsze Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje

XIX Niedziela Zwykła


          Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

Witamy w naszej parafii ks. Artura Stuchlika neoprezbitera, jednego z trzech wyświęconych w tym roku. Ks. Artur wygłosi Słowo Boże i po Mszach św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

Przypominamy, że od wczoraj obowiązują bardziej restrykcyjne zasady sanitarne. W kościołach obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości 2 m od osoby lub rodziny.

Dzisiejsza kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 9.08 – 15.08.2020 r.

 

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:
 • poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • wtorek – Wspomnienie św. Klary, dziewicy
 • piątek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
 • sobota – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
 1. W czwartek przypada dzień fatimski, o godz. 7:15 przyprowadzenie figury i modlitwa różańcowa, cały dzień Figura będzie w kościele, wieczorem o 18:00 Msza św. a po niej modlitwa różańcowa i procesja fatimska.
 2. W związku z przypadająca 100 rocznicą Cudu nad Wisłą, zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przed tegoroczną Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przez cały piątek w ciągu dnia i przez całą noc. Przy tej okazji warto także w naszych modlitwach przywołać bohaterów II Powstania Śląskiego.
 3. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Msza o godz. 18:00 w piątek będzie już mszą wigilijną Uroczystości. W tym dniu zgodnie z tradycją błogosławimy kwiaty i zioła.
 4. W przyszłą niedzielę odbywać się będzie pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Zgodnie z zaproszeniem ks. Arcybiskupa chciejmy duchowo jednoczyć się z uczestniczącymi w tym roku poprzez transmisje medialne.
 5. Sakrament pokuty i pojednania codziennie od poniedziałku do piątku
  w godz. 7:30 – 8:00 i 17:00 – 18:00 W soboty w godz. 7:30 – 8:00 i 17:00 – 18:00, w niedziele 15 min. przed każdą Mszą św.
 6. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. 7:15-8:00 i 17:30-18:00. Zapraszamy także na adorację piątkową od porannej Mszy, przez cały dzień i noc, aż do porannej Mszy w sobotę. Podczas wakacji adoracja w int. kapłanów w każdy czwartek w godz. 17:00 – 18:00.

Intencje mszalne 9.08 – 16.08.2020 r.

 

 

NIEDZIELA, 9 sierpnia– XIX Niedziela Zwykła    

  8:00 Za + Bożenę Michalak – od rodziny Bolechowskich.     

  9:30 Za Parafian.

11:00 Do Miłosierdzia Bożego, przez wst. MB Częstochowskiej, z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała dla Joanny.

12:30  Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog., zdrowie dla małżonków w 25-tą rocz. ślubu. 

17:00 Za ++ rodziców Jana i Zofię, ich wnuków Andrzeja i Krzysztofa, zięcia Kazimierza, ++ z rodzin Grochal, Matoga, Siatka oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

20:30 Za + mamę Irenę Nierząd w 6-tą rocz. śmierci, + tatę Henryka i ++ z pokrewieństwa.     

PONIEDZIAŁEK  10 sierpnia  – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

  8:00 Za + Pawła Piszczka – od Zarządu i Pracowników Firmy VERTEX.  

  8:00 Za + Gertrudę Kloc w 5-tą rocz. śmierci, + męża Alfreda, ++ rodziców z obu stron.

18:00 Za + męża Stanisława Waleczek w dniu urodzin.     

18:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie, potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla córki Izabeli i wnuczki Barbary z ok. urodzin.   

WTOREK 11 sierpnia – wsp. św. Klary, dziewicy

  8:00 Za + Helenę Sojkę – od rodziny Klimczak, Asi, Darka i Kacpra.

  8:00

18:00 Za ++ Gertrudę i Ludwika Maślorz, ++ rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa.  

18:00 W int. podopiecznych i ich rodzin, pracowników, wolontariuszy Hospicjum św. O. Pio oraz za ++ w ostatnim czasie podopiecznych.

ŚRODA 12 sierpnia  – dzień powszedni

  8:00 Za + Bronisławę Jania – od Zakładu Pogrzebowego MAMOK.

  8:00    

18:00 Za ++ Bolesława Nowak, Teklę i Szczepana Mazur.   

18:00 Za + Mariana Koczyka w 30 dni po śmierci.

CZWARTEK, 13 sierpnia – dzień powszedni

  8:00 Za + Bożenę Michalak – od współpracowników Apteki „Pod Murzynem” w Pszczynie.

  8:00  

18:00 Za + Zygmunta Nowaka w kolejną rocznicę śmierci.

18:00 Za ++ rodziców Marię i Józefa Gandor, Dariusza Godzina, ++ z rodzin Mrzyk, Godzina, Czarnecki, Sojka o radość życia wiecznego.

PIĄTEK, 14 sierpnia – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

  8:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące.    

18:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej i św. Ojca Pio, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie dla Wiesławy z ok. 80-tej rocz. urodzin (Te Deum). 

18:00 Za + męża Czesława w rocznicę śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo oraz szwagierkę.

18:00 Za + Jana Duca w 4-tą rocz. śmierci, ++ z rodzin Duc i Hura.

SOBOTA, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  8:00 Za + Irenę Musioł  7-mą rocz. śmierci.

  9:30 Za Parafian.

11:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie dla mamy Anny z ok. urodzin oraz o błog. dla całej rodziny (Te Deum).

12:30  Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog., zdrowie dla Danuty Kałus z ok. 60-tej rocz. urodzin oraz o błog. dla całej rodziny.

14:00 Ślub: Początek Piotr – Rajwa Weronika.   

17:00 Za + męża Józefa Wiencek w 4-tą rocz. śmierci – od rodziny.

20:30 Za ++ mamę Gertrudę, dziadków i ++ z pokrewieństwa.       

NIEDZIELA, 16 sierpnia– XX Niedziela Zwykła    

  8:00 Za + męża Franciszka Baczyńskiego w rocznicę śmierci, + brata Alojzego.    

  9:30 Za Parafian.

11:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog., zdrowie dla Marii z ok. 80-tej rocz. urodzin oraz o błog. dla całej rodziny.

12:30  W int. dzieci przyjmujących chrzest, ich rodziców i chrzestnych oraz za roczne dziecko.

17:00 Za + Wiolettę Mirek w 7-mą rocz. śmierci – o radość życia wiecznego.

20:30 Za + Bożenę Michalak – od rodziny Bolechowskich.       

2020-07-28 - Darowizna

Oferta darowizny

 

W powyższym linku jest oferta darowizny meblościanka. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelaria parafialną 

2020-07-25 - Apel św. Krzysztofa

Poświęcenie samochodów po każdej Mszy w niedziele 26 lipca. W tym dniu Msza św. w int. kierowców o godz. 9:30. 

 

“Drodzy użytkownicy dróg”

               Przemieszczanie się towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Rosnąca w zawrotnym tempie mobilność to także efekt rozwoju kulturowego i technologicznego. Samochód i droga
to narzędzia mające ułatwiać życie i służyć integralnemu rozwojowi naszego społeczeństwa. Ciągły wzrost natężenia ruchu na naszych drogach jest pochodną postępu gospodarczego, społecznego
i turystycznego. Transport jednoczy ludzi, ułatwia dialog i kontakt społeczny, oraz ubogaca poprzez nowe odkrycia i spotkania. W zasadzie codziennie jako kierujący, piesi, pasażerowie, jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Nie bądźmy egoistami, nie myślmy jedynie o sobie aby w wielkim pośpiechu dotrzeć jak najszybciej do celu. Zauważajmy bliźnich, przecież każdy z nich ma swoje własne życie, marzenia, cele do zrealizowania. Każdy z nich ma bliskich dla których żyje. Nie niszczmy planów innych, nie wywołujmy niepotrzebnych łez, strasznej traumy rodzin, którą codziennie my policjanci obserwujemy na drogach naszego województwa. Jestem przekonany, że właśnie taka postawa charakteryzuje chrześcijańskiego kierowcę. Rodzi się ona z zachowania, które szanuje życie drugiego człowieka, a także zasady ustanowione w celu jego ochrony na drodze.

               Dziś zwracam się do Państwa:

 • pieszych uczestników ruchu drogowego

- korzystajcie z chodników a jeśli ich nie ma przemieszczajcie się lewą stroną drogi;

- bądźcie ostrożni, również na przejściach dla pieszych;

- używajcie elementów odblaskowych.

 • kierujących rowerami

- poruszajcie się na sprawnych, dobrze oświetlonych rowerach;

 • kierowców samochodów

- pamiętajcie, że wasza nieostrożność może skończyć się czyjąś śmiercią, a zbyt wielu “spóźnionych” nie dojechało do celu;

- niech zdolności psychofizyczne, tak ważne podczas poruszania się po drogach nie będą zaburzone alkoholem lub innymi niedozwolonymi środkami, prowadząc do tragicznych zdarzeń, o których chociażby ostatnio było „głośno” w środkach publicznego przekazu,

               Niech moja prośba skłoni wszystkich do zastanowienia się nad naszym zachowaniem
i uchroni chociaż przed jedną tragedią na drodze, a jej przesłanie się spełni.

               W dniu kiedy wspominamy patrona kierowców Św. Krzysztofa życzę wszystkim z głębi serca „aby liczba powrotów była zawsze równa liczbie wyjazdów”.

Liturgia
2020-08-15, Sobota, Rok A, II, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Łk 11, 27-28
1 Krn 15, 3-4. 15-16; 16, 1-2
Ps 132, 6-7. 9-10. 13-14 (R.: por. 8)
1 Kor 15, 54-57
Łk 11, 28
Łk 11, 27-28
2020-08-16, Niedziela, Rok A, II, Dwudziesta Niedziela zwykła
Iz 56, 1. 6-7
Ps 67 (66), 2-3. 5 i 8 (R.: por. 4)
Rz 11, 13-15. 29-32
Por. Mt 4, 23
Mt 15, 21-28
2020-08-17, Poniedziałek, Rok A, II, Wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Ez 24, 15-24
Pwt 32, 18-19. 20. 21 (R.: por. 18b)
Mt 5, 3
Mt 19, 16-22


Jesteś naszym 89 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 859297 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.