PN-PT 18:00

Bieżące wydarzenia

2020-11-28 - Najnowsze Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje

I Niedziela Adwentu

 

            Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

 

Dzisiejsza kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 29.11 – 5.12.2020 r.

 

 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza adwentowego.
 2. Przy głównym wejściu do kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny (wsparcie charytatywnej działalności naszej parafii) oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec (duże 12 zł, małe 6 zł.) zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci w naszym kraju.
 3. Od 30 listopada rozpoczną się Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Od poniedziałku do piątku będą odprawiane Msze św. o godz. 19:00, a w niedziele o godz. 9:30. Będzie to forma zastępcza odwiedzin duszpasterskich. Pragniemy w ten sposób modlić się z parafianami i za parafian oraz prosić Boga o błogosławieństwo na nowy rok. Na każdego czeka drobny upominek. Plan Mszy będzie dostępny w gablotkach, na stronie internetowej i Facebooku.
 4. W poniedziałek Wirtualny Klub Seniora o godz. 9:00, tematem będzie: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy -program na nowy rok duszpasterski”.
 5. Zapraszam na audycję z cyklu Nocny Marek we wtorek o godz. 21:00. Spróbujmy się zastanowić nad tym czym jest „Zgromadzenie liturgiczne”
 6. Ze względu na Msze kolędowe modlitwa nieszporów i Godziny Świętej nie będzie. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątki przez cały dzień do godz. 21:00.
 7. Sytuacja pandemiczna uniemożliwia organizację Rorat dla dzieci w zwyczajnej formie. Zachęcamy zatem do świętowania tego szczególnego czasu całymi rodzinami w naszych domach, kościele oraz korzystając z platform internetowych. Proponujemy kilka możliwości przeżywania adwentu i codziennych Mszy św. roratnich z nauką:
 • Strona internetowa https://www.malygosc.pl/ – tutaj znajdziemy codzienne transmisje Mszy św. roratnich z kazaniem dla dzieci, obrazek, pytania i zadania roratnie, piosenkę roratnią oraz wieczorne audycje skierowane do dzieci;
 • Platforma https://holyweek.pl/ – tutaj przygotowano dla całych rodzin projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Przygotowane materiały będą prowadziły zaangażowane osoby (dzieci, ich rodziców) od monitorów komputerów do realizowania aktywności zadawanych przez autorów. Projekt składa się z czterech modułów:
 • Roraty– prowadzone w oparciu o materiały z Małego Gościa Niedzielnego. Zaplanowano dwie transmisje online Mszy roratniej (o godz. 6.45 oraz 18.00). Nauki roratnie będą również udostępniane w formie audiowizualnych audycji. Dostęp do obrazków roratnich w wersji elektronicznej,
 • Kalendarz adwentowy– zawiera aktywizacje rodzinne na każdy dzień,
 • Miernik światła– to szereg charytatywnych inicjatyw oraz materiałów audiowizualnych dotyczących przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia przez poszczególne rodziny oraz skrzynkę modlitewnych intencji.
 • Zakładka świąteczna– zawiera materiały wyjaśniające symbolikę Adwentu oraz Bożego Narodzenia. W ramach projektu odbędą się konkursy z ciekawymi nagrodami. Nagrodę główną ufunduje Ksiądz Arcybiskup Wiktor.
 • Uzupełnieniem powyższych propozycji będzie w naszej parafii, w każdą niedzielę adwentu, Msza św. o godz. 11:00, na którą zapraszamy dzieci i rodziców (na miejscu lub online). Podczas tych Mszy podsumujemy treści minionego tygodnia oraz zaproponujemy konkursy z nagrodami na parafialnym Facebook’u.
 • Zapraszamy rodziców do odbioru z zakrystii gotowych zestawów roratnich dla swoich dzieci (plansza i obrazki). Prosimy o umożliwienie dzieciom uczestnictwa w roratach poprzez odtwarzanie codziennie Mszy św. online, pomoc w wykonywaniu kolejnych zadań i konkursów oraz wręczenie dziecku obrazka. Zachęcamy również do zakupu nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego z materiałami i płytą z piosenką roratnią.
 1. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20:30, zaś w kościele dalej trwa modlitwa różańcowa o ustanie pandemii i o pokój w Ojczyźnie o godz. 7:15 i 17:20.
 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Stosowne nabożeństwa zostaną odprawione po Mszach św. porannych.
 3. Dzieci zachęcamy do udziału we Mszy św. w piątek o godz. 18:00 z udziałem rodziców, a kto nie może niech jednoczy się duchowo poprzez transmisję internetową na kanale YouTube „Nowa Fara”. Msza św. w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zostanie odprawiona 4 grudnia o godz. 19:00. Przed Mszą okazja do spowiedzi św. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy do udziału uczniów kl.8. Chorych odwiedzimy przed świętami 19 grudnia.
 4. W związku z uroczystością ku czci w. Barbary, głównej patronki archidiecezji i górników, zachęcamy do udziału we Mszy św. w intencji górniczej braci, ich rodzin i osób zarządzających branżą wydobywczą 4 grudnia o godz. 10:00. W tym dniu ks.abp Wiktor Skworc udziela dyspensy.
 5. Kancelaria parafialna działa wg dotychczasowego harmonogramu dla spraw wymagających koniecznej obecności, jednakże zachęcamy parafian do załatwiania spraw telefonicznie w godzinach dyżurowania, drogą mailową lub poprzez messengera. Dokumenty czy inne pisma można składać w skrzynce na listy przy wejściu na probostwo. Dokumenty i pisma prosimy by były w podpisanej kopercie, z zostawionym telefonem kontaktowym.
 6. Zbiórka na rzecz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie” zostanie przeprowadzona w niedzielę
  6 grudnia po Mszach św.
 7. Dzień jedności wspólnot, środowisk i szkół Nowej Ewangelizacjirejonu śląskiego odbędzie się w tym roku online w poniedziałek 30 listopada. Transmisja z kaplicy św. Barbary przy katowickim centrum handlowym SCC:  http://kaplicaswbarbary.pl/. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19:00, następnie modlitwa uwielbienia.
 8. Zachęcamy parafian do skorzystania z bogatej oferty rekolekcji internetowych na czas Adwentu. W tym trudnym czasie pandemii potrzebujemy duchowego umocnienia. Jedną z propozycji są rekolekcje Oddanie 33., które rozpoczynają się od 30. listopada. Na stronie https://www.oddanie33.pl/ można się dowiedzieć wszystkiego o tych rekolekcjach. Kto nie może skorzystać z wersji internetowej  będzie mógł wysłuchać nauk codziennie po każdej Mszy św. o godz. 8:00 w kościele.

Inne propozycje rekolekcji. Rekolekcje Adwentowe 2020 - Rekolekcje Online na Adwent 2020

Rekolekcje Adwentowe 2020 - 'Droga' - ks. Michał Olszewski SCJ - Zapowiedź (profeto.pl)

Rekolekcje 'Kobiety w Adwencie' - ONLINE – Fundacja Radość Ewangelii (radoscewangelii.pl)

Ku większej bliskości z Jezusem (eccc.pl); (5) Caritas Laudato si | Facebook; Rekolekcje internetowe na Adwent 2020 | Bracia mniejsi konwentualni Prowincji św. Maksymiliana – franciszkanie

 

Intencje mszalne 29.11 – 6.12.2020 r.

 

 

NIEDZIELA, 29 listopada – I Niedziela Adwentu       

  8:00 Za + syna Rafała Kuśpiel w 15-tą rocz. śmierci, + męża Marka.  

  9:30 Za Parafian.

11:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie dla Krystyny i Alfonsa z ok. 68-mej rocz. ślubu oraz o błog. dla całej rodziny (Te Deum).  

12:30 W int. ks. Patryka Michalskiego SAC o łaskę zdrowia.

17:00 Za + męża Edwarda Tracz w 10-tą rocz. śmierci, ++ rodziców z obu stron, siostry: Marię, Jadwigę, Krystynę, brata Stanisława, siostrzenicę Danutę, siostrzeńca Romana, oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

20:30 Za + Kurta Paszczela.   

PONIEDZIAŁEK  30 listopada  – święto św. Andrzeja, Apostoła

  6:45 Za + Kurta Paszczela.  

  8:00 W int. posługujących przy parafii i seniorów.

18:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie dla Mariana i Teresy z ok. 70-tej rocz. urodzin oraz o błog. dla całej rodziny (Te Deum).

18:00 Za + brata Krzysztofa Żur, ++ z pokrewieństwa.

19:00 W int. rodzin i mieszkańców z ul. Bogedaina od 7 do 35 i ul. Kościuszki.

19:00 W int. rodzin i mieszkańców z ul. Bogediana od 37 do 43.  

WTOREK 1 grudnia – dzień powszedni

  6:45 Za + Kurta Paszczela.    

  8:00 Za + Jolantę Michalik – od Basi i Mariusza z Czechowic – Dziedzic oraz od Małgosi i Wojtka z Warszowic.       

18:00 Za + Władysława Kozłowskiego w 2-gą rocz. śmierci.

18:00 Za + Józefa Czoik w 10-tą rocz. śmierci – od żony i dzieci z rodzinami, oraz za ++ z pokrewieństwa.

18:00 Za + Wiesława Szczepańczyk w 30 dni po śmierci.

19:00 W int. rodzin i mieszkańców z ul. Zamenhofa.

ŚRODA  2 grudnia  – dzień powszedni

  6:45 Za + Franciszkę Kasprzak – od Grzegorza i Agnieszki Goleń z córkami.  

  8:00 Za + Kurta Paszczela.  

18:00 Za + Jolantę Michalik – od koleżanek i kolegów z pracy, z firmy DAMEX.

18:00 Za ++ rodziców Cecylię i Władysława, chrzestnych Celestynę i Teofila, ++ z rodziny.

19:00 W int. rodzin i mieszkańców z ul. Korfantego 1-15.

19:00 W int. rodzin i mieszkańców z ul. Korfantego 19-29.

CZWARTEK, 3 grudnia – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

  6:45 Za + Kurta Paszczela.

  8:00 W int. kapłanów – od Bractwa Szkaplerznego.       

18:00 Za ++ Martę i Karola Brauntsch oraz za ++ z rodziny i pokrewieństwa.

18:00 Za + Eryka Gogol w 3-cią rocz. śmierci – od żony i synów z rodzinami.

18:00 Za + Bernadettę Sykuła – Nowak w 30 dni po śmierci, ++ Lidię i Zenona Sykuła, ++ rodziców i dziadków.

19:00 W int. rodzin i mieszkańców z ul. Korfantego 31 – 43.

19:00 W int. rodzin i mieszkańców z ul. Korfantego 45 – 55.     

PIĄTEK, 4 grudnia – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji

  6:45 Za + Kurta Paszczela.    

  8:00 W int. wynagradzającej NSPJ.

10:00 Przez wst. św. Barbary w int. górników – czynnych zawodowo i emerytowanych oraz za ich rodziny.   

18:00 W int. dzieci naszej parafii o opiekę Aniołów Stróżów.  

19:00 W int. młodzieży naszej parafii o światło Ducha Świętego, szczególnie za kandydatów do bierzmowania.

SOBOTA, 5 grudnia – dzień powszedni

  8:00 W int. Rodzin Żywego Różańca, członków Bractwa Szkaplerznego.

  8:00 Za + Kurta Paszczela.

  8:00 Za ++ Władysława Gaik, rodziców Marię i Izydora Jakubek – o radość życia wiecznego.

18:00 Za + mamę Helenę Kuźmicz w 6 miesięcy po śmierci, + jej syna Stanisława, ++ z rodzin Kuźmicz, Skowronek, Dryja, Strzałka oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

18:00 Za + męża Eugeniusza Pastuszka, ++ rodziców Elżbietę i Józefa Pastuszka, braci Romana i Jerzego, siostrę Krystynę, rodziców Marię i Franciszka Bałuch, Genowefę i Izydora Winnickich, Marię i Szczepana Machalica, Ludwika Piłatyk, ++ z rodzin Bałuch, Widłok, Kania i Palica.  

NIEDZIELA, 6  grudnia – II Niedziela Adwentu       

  8:00 Za + Irenę Drzyżdżok w 1-szą rocz. śmierci.   

  9:30 Do Chrystusa Najwyższego Kapłana w int. ks. Proboszcza oraz księży posługujących w naszej parafii – od Koła Polskiego Związku Niewidomych.  

11:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie dla Ewy i Zdzisława z ok. 46-tej rocz. ślubu oraz o błog. dla całej rodziny.

12:30 W int. dzieci przyjmujących chrzest ich rodziców i chrzestnych.  

17:00 Za ++ męża Jana Bogocz, rodziców z obu stron, braci, bratowe, szwagrów, ++ z rodzin Bogocz i Żemła oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

20:30 Za + Kurta Paszczela.   

2020-11-21 - Plan Mszy 'kolędowych' za parafian

2020-11-16 - Bezpłatne obiady dla osób przebywających na kwarantannie domowej

Fundacja Kobiety w Rozwoju z Pszczyny i Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczynie informują o możliwości otrzymania bezpłatnych obiadów przez osoby
będące na kwarantannie domowej
.

 

Zgłoszenia prosimy przekazywać dzwoniąc
w poniedziałek w godzinach 7:00-17:00,
od wtorku do piątku w godzinach 7:00-15:00,
na numery telefonu OPS Pszczyna:

 

tel. 32 210-41-73

tel. 32 210-58-10

 

Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Kilińskiego 5a
43-200 Pszczyna
mail: ops@pszczyna.pl

2020-11-06 - Zasady sanitarne wewnątrz kościoła od 7.11.2020 r. i informacje praktyczne

 • W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych, od soboty 7 listopada br. (1 osoba przypadająca na 15 m2), w naszym kościele jest dostępnych 50 miejsc (plus 2x po 5 miejsc na chórach, czyli w sumie 60). Miejsca są oznaczone, w odpowiedniej odległości. Przy wejściach do kościoła znajduje się mapka z rozmieszczeniem wyznaczonych miejsc.
  
 • Bardzo prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc zaczynając od tych znajdujących się najbliżej ołtarza głównego. Przypominamy także o zakrywaniu nosa i ust, zachowaniu dystansu od osób nie będących naszymi domownikami, dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła oraz przed Komunią. Zalecamy również przyjęcie Komunii na rękę.
   
 
 
 • Możesz wesprzeć działanie parafii darem materialnym przelewem na konto: Bank Spółdzielczy w Pszczynie
  41 8448 0004 0037 8529 2000 0001 lub za pomocą systemu płatności poprzez PayU (dostępne są m.in. karty płatnicze, BLIK, szybkie przelewy internetowe):
  https://platnosci.ngo.pl/c/2346/
 • Kościół jest otwarty w dni powszednie od 6:30 do godziny 19:00 (w piątek do 21:00).
  W sobotę od 7:15 do 19:00 i w niedzielę od 7:15 do 21:15.
  Kościół jest ogrzewany, temperatura nie spada w nim poniżej 16 stopni w godzinach otwarcia. Po liturgiach wnętrze jest wietrzone, a newralgiczne miejsca są odkażane.
 
 • Piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się do godziny 21:00.
 • Msze będą odprawiane wg standardowego harmonogramu.
 
 • Transmisje Mszy w niedziele i w uroczystości z niedzielnym układem Mszy są o godz. 11:00,
  W tygodniu: o godz. 18:00 – w poniedziałek, wtorek i środę, a o godz. 8:00 – w czwartek, piątek i sobotę.
  Zapraszamy także na transmisje nabożeństw różańcowych (porannych i wieczornych).
  Nasz kanał na YouTube: https://www.youtube.com/nowafara
 

 

 

2020-11-05 - Dyżur 24h Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna - możliwość otrzymania wsparcia w czasie pandemii

JEŚLI TO PILNE ZADZWOŃ +533 230 201 LUB WYPEŁNIJ FORMULARZ.

W STANIE ZAGROŻENIA ŻYCIA DZWOŃ 112/999!

 

Grupa Ratownicza HKR Pszczyna to stowarzyszenie zwykłe działające jako społeczna organizacja ratownicza.
Jednostka nie jest podmiotem leczniczym, udziela jedynie Pierwszej Pomocy BLS z użyciem AED (podstawa prawna: DZ.U Nr 107, poz. 586 i Nr 113, poz.567) oraz czynności z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przez ratowników- wolontariuszy posiadających odpowiednie uprawnienia.

 

Grupa w tym czasie niezmiennie realizuje:
- transporty sanitarny ( międzyszpitalne oraz do poradni )
- transporty leków na zamówienie
- pomoc osobom starszym, którym zaleca się niewychodzenie z domu.
- pomoc doraźną.
 
Jeśli więc znasz osobę, która w tym szczególnym czasie potrzebowałaby pomocy bądź sam jej potrzebujesz lub chcesz włączyć się w wolontariat zgłoś się do nas.
 
 
Grupa Ratownicza HKR Pszczyna
Adres: ul. Skłodowskiej- Curie 1 Pszczyna
Sala nr 5 ( dom parafialny - budynek przy kościele )

 Więcej informacji o Grupie Ratowniczej HKR Pszczyna znajdziesz na profilu facebookowym:

https://www.facebook.com/hkrpszczyna

Liturgia
2020-11-28, Sobota, Rok A, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Ap 22, 1-7
Ps 95 (94), 1-2. 3-5. 6-7c (R.: por. 7bc)
Por. Łk 21, 36
Łk 21, 34-36
2020-11-29, Niedziela, Rok B, I, Pierwsza Niedziela Adwentu
Iz 63, 16b-17. 19b; 64, 2b-7
Ps 80 (79), 2ac i 3b. 15-16. 18-19 (R.: por. 4)
1 Kor 1, 3-9
Ps 85 (84), 8
Mk 13, 33-37
2020-11-30, Poniedziałek, Rok B, I, Święto św. Andrzeja, apostoła
Mt 4, 18-22
Iz 49, 1-6
Ps 19, 2-3. 4-5ab (R.: 5a)
Rz 10, 9-18
J 14, 6b i 9c
Mt 4, 18-22


Jesteś naszym 888 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 987131 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.