Bieżące wydarzenia

2021-08-28 - Mobilne punkty Spisu Ludności i mieszkań

2021-07-27 - Przegląd i konserwacja dachów kościoła i domu parafialnego.

W sierpniu czekają nas kolejne etapy przeglądu i konserwacji dachu, okien szczytowych oraz rynien w naszym kościele. Podobne działania będą podjęte w kompleksie domu parafialnego i probostwa. Tak wyglądał pierwszy, przedwakacyjny etap prac z perspektywy wykonawcy. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę z Alpin - Mal. Tam, gdzie zwykle wzrok nie sięga:
 
 
 
 
 
Prace finansujemy w całości ze środków naszej wspólnoty parafialnej. Datek na ten cel możesz przekazać na 3 sposoby:
 
1. Przelewem na konto: Bank Spółdzielczy w Pszczynie
41 8448 0004 0037 8529 2000 0001
2. BLIKiem i innymi płatnościami internetowymi: https://platnosci.ngo.pl/c/2346/
3. Gotówką w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 
Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne 'Bóg zapłać!'. Modlimy się za każdego darczyńcę.

2021-06-24 - Pszczyńsko laba

Już po raz kolejny Zarządy czterech pszczyńskich osiedli – Piastów, Kolonia Jasna, Śródmieście i Siedlice, zapraszają swoich mieszkańców, a także pozostałych mieszkańców Pszczyny i okolicznych miejscowości na Międzyosiedlową Biesiadę Rodzinną – PSZCZYŃSKO LABA.

 

Wydarzenie rozpocznie się w samo południe programem dla dzieci i młodzieży z widowiskowym świętem kolorów, animatorami i obszerną strefą dmuchańcy, a także
koncertem pszczyńskiej grupy CHURTOWNIA o godzinie 16:00.


Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 15:45. Tegoroczna edycja odbędzie się w iście góralskim stylu, dlatego w programie przewidziano atrakcje rodem z Podhala i Beskidów. Na strefie gastronomicznej odwiedzający znajdą tradycyjne oscypki z grilla, a o góralskie show zadbają Beskidzcy Zbóje. Na zakończenie Pszczyńskiej Laby zagra zespół BAJERANTY.

 

Przez cały czas trwania wydarzenia będą się odbywały konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Warto ten dzień spędzić razem z nami i poczuć co to znaczy PSZCZYŃSKO LABA!

 

Międzyosiedlowa Biesiada Rodzinna odbędzie 3 lipca 2021 r. na łące przy placu zabaw znajdującym się przy ul. Dobrawy w Pszczynie.

 

 

Organizatorzy: os. Piastów, os. Kolonia Jasna, os. Siedlice, os. Śródmieście.
Partnerzy: Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Zakład Zieleni.
Partner Gastronomiczny: Restauracja TAPSTER PUB w Pszczynie.
Realizator: Centrum Aktywności, Strefa Dmuchańca.

Sponsorzy: Optyk.ROZMUS, Hurtownia art. Elektrycznych – DOMUS w Pszczynie, Hurtownia art. Biurowych e-Biuro Market w Pszczynie

 

 

2021-06-21 - Zakończenie roku szkolnego

Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, a także nauczycieli, wychowawców i rodziców by podziękować Bogu za miniony rok szkolny. Przed Mszą od godz. 7.30 zachęcamy do spowiedzi.

2021-06-17 - KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO W ZWIĄZKU Z BEATYFIKACJĄ SŁUGI BOŻEGO KS. JANA MACHY I ODWOŁANIEM DYSPENSY

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
W ZWIĄZKU Z BEATYFIKACJĄ SŁUGI BOŻEGO KS. JANA MACHY I ODWOŁANIEM DYSPENSY


Drodzy Diecezjanie!
Bracia i Siostry,


1. Przekazuję Wam z radością informację, że papież Franciszek wyznaczył datę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy, kapłana naszej archidiecezji, zgilotynowanego w 1942 r. w katowickim areszcie przez gestapowców. Mszę św. beatyfikacyjną zaplanowano na sobotę 20 listopada br. w przededniu Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Delegatem Ojca Świętego będzie ks. kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych. O szczegółach przebiegu tej uroczystości będziemy informować na bieżąco. Już teraz prośmy Bożą Opatrzność o duchowe owoce beatyfikacji dla każdego z nas, a także o orędownictwo Sługi Bożego ks. Jana Machy, męczennika II wojny światowej, którego po beatyfikacji zamierzam uczynić orędownikiem powołań i patronem seminarium duchownego.


2. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11–12 czerwca br., na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca br., tj. od XII Niedzieli Zwykłej, odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią.
Mając na uwadze, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, usilnie zapraszam wszystkich wiernych archidiecezji do nieustannego odkrywania wartości świętej Wieczerzy, szczególnie poprzez regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Licząc na życzliwe przyjęcie tego zaproszenia, nadal proszę Was o respektowanie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.


Na czas zbliżających się letnich wakacji, urlopów i wypoczynku wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 


Szczęść Boże!
† Wiktor Skworc
Arcybiskup
Metropolita Katowicki
Katowice, 16 czerwca 2021Liturgia
2021-10-21, Czwartek, Rok B, I
Rz 6, 19-23
Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. Ps 40 [39], 5a)
Flp 3, 8b-9a
Łk 12, 49-53
2021-10-22, Piątek, Rok B, I, Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
Rz 7, 18-25a
Ps 119 (118), 66 i 68. 76-77. 93-94 (R.: por. 68b)
Por. Mt 11, 25
Łk 12, 54-59
2021-10-23, Sobota, Rok B, I, Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
Rz 8, 1-11
Ps 24 (23), 1b-2. 3-4b. 5-6 (R.: por. 6)
Por. Ez 33, 11
Łk 13, 1-9


Jesteś naszym 182 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 1375704 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.