Bieżące wydarzenia

2021-11-07 - Dialog Małżeński

Dlaczego Spotkania Małżeńskie,

dlaczego dialog?

W dzisiejszym świecie pędzimy coraz szybciej, rozmijamy się z najbliższymi, stajemy się powierzchowni. My proponujemy zatrzymanie się w tym biegu i przyjrzenie się najpierw sobie, następnie relacjom z małżonkiem, z najbliższymi ludźmi oraz Panem Bogiem. Proponujemy małżonkom takie swoiste spotkanie ze sobą po kilku, kilkunastu, czasem po kilkudziesięciu latach małżeństwa

Aby to spotkanie było owocne powinno odbywać się w atmosferze wzajemnej akceptacji, miłości i szacunku. Do realizacji tego spotkania pomocny jest prawdziwy dialog. Nie zwykła rozmowa, gdzie rozmówcy często monologują, nie słuchając i nie starając się wzajemnie zrozumieć. Ale dialog, z określonymi zasadami. Podstawową formą naszej posługi Spotkań Małżeńskich są rekolekcje dla małżeństw. Mamy jednak świadomość, oraz doświadczenie okresu pandemii – ostatnich ok. 16 m-cy, że w wielu przypadkach małżeństwa nie mają możliwości, aby wygospodarować cały weekend tylko dla siebie. Bo są małe dzieci, bo trzeba zaopiekować się kimś chorym w domu.

 Warsztat, który Wam proponujemy, to spotkanie, w którym postaramy się przybliżyć zasady dialogu, które sami staramy się stosować i które znacznie ułatwiają nam komunikację między sobą, ale też komunikację z naszymi dziećmi, rodzicami i innymi ludźmi. Uczymy na nich, jak rozpoznawać swoje wady i zalety, jak rozpoznawać swoje uczucia, jak nazywać je i prawidłowo komunikować. Poruszamy też wiele spraw z życia małżeńskiego i we wspólnocie, dzieląc się naszym doświadczeniem zmian w relacjach ze sobą, z innymi ludźmi i z Panem Bogiem, które widzimy od momentu, gdy zaczęliśmy stosować zasady dialogu.

Proponowane spotkanie jest wstępem, WPROWADZENIEM DO DIALOGU. W trakcie ok 2,5 godzinnego warsztatu wskażemy zasady dialogu oraz możliwości jakie daje jego wprowadzenie dla złagodzenia trudnych uczuć i napięć oraz poprawy relacji w małżeństwie. Mamy nadzieję, że uczestniczący w proponowanym spotkaniu małżonkowie odkryją znaczenie i korzyści płynące ze stosowania dialogu w pracy nad sobą i swoim związkiem. Przedstawimy możliwości dalszego poznawania i doskonalenia dialogu poprzez udział w rekolekcjach lub warsztatach np. on-line, w których poruszamy tematykę potrzeb, temperamentów oraz relacji z Panem Bogiem Celem udziału w tych warsztatach, a jeszcze lepiej w rekolekcjach, jest też doświadczenie dialogu jako drogi duchowej, jako daru Pana Boga, ułatwiającego życie zgodne z przykazaniem miłości (Łk 10,27).

*  *  *

listopada o godz. 19:00 w sali 10.W naszej parafii takie spotkanie odbędzie się

Zapisy i informacje – 792188544

Kolejne spotkania odbędą się w trybie on-line

 

2021-10-30 - Beatyfikacja ks. Jana Machy

Parafia organizuje wyjazd do katowickiej katedry na beatyfikację ks. Jana Machy. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł. Wyjazd z parkingu 20 listopada o godz. 9:00. Najważniejsze informacje na temat ks. Jana Machy i uroczystości beatyfikacyjnej są dostępne na stronie internetowej: janmacha.gosc.pl. Umożliwia ona dostęp do archiwalnych zdjęć, biografii ks. Jana Machy, jego listów i kazań, a także do modlitw oraz informacji o przebiegu procesu beatyfikacyjnego i aktualnych wydarzeniach.

 

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją ks. Jana Machy zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach, mających na celu przybliżenie postaci nowego błogosławionego oraz jego drogi do świętości: Zwycięzcy konkursów otrzymają cenne nagrody.

  • Konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I–IV szkoły podstawowej – „Obrazy z życia ks. Jana Machy';
  • Konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów klas V–VIII szkoły podstawowej: „Życie i posługa ks. Jana Machy';
  • Konkurs na film dla uczniów szkół ponadpodstawowych: „Autorytet na miarę XXI wieku? – ks. Jan Macha'.

2021-10-09 - Wieczór Uwielbienia

2021-09-11 - Wieczór Uwielbienia

2021-09-06 - Koncert zespołu LOGOS

Liturgia
2022-01-20, Czwartek, Rok C, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Sebastiana, męczennika
1 Sm 18, 6-9; 19, 1-7
Ps 56 (55), 2-3. 9-10. 12-13 (R.: por. 5b)
Por. 2 Tm 1, 10b
Mk 3, 7-12
2022-01-21, Piątek, Rok C, II, Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
1 Sm 24, 3-21
Ps 57 (56), 2. 3-4. 6 i 11 (R.: por. 2a)
Por. 2 Kor 5, 19
Mk 3, 13-19
2022-01-22, Sobota, Rok C, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika albo wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27
Ps 80 (79), 2 i 3b. 5-7 (R.: por. 4)
Por. Dz 16, 14b
Mk 3, 20-21


Jesteś naszym 697 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 1471804 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.