Bieżące wydarzenia

2020-06-21 - Transmisje NA ŻYWO

Kliknij link:
https://www.youtube.com/nowafara

lub wpisz w wyszukiwarce na YouTube: 'Nowa Fara',
albo wpisz w wyszukiwarce Google: 'Nowa Fara Pszczyna'.

 

Transmitować będziemy poprzez YouTube i tu na Facebooku Msze i inne audycje:

 

Na YouTube:
Msze niedzielne o godz. 11:00 ,
Msze w w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 18:00, a w czwartek, piątek i sobota o godz. 8:00.

 

Na Facebooku:
Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15:00
Co środę o 21:15 audycja na żywo 'Nocny Marek' z ks. proboszczem.
Każdy poniedziałek o 9:15 zapraszamy na internetowe spotkanie Klubu Seniora.

 

Kanał YouTube - prosimy: kliknij, zasubskrybuj i udostępnij! 

 

Strona na Facebooku - prosimy: kliknij, polub i udostępnij! 

2020-06-06 - Wieczór Uwielbienia czerwiec

2020-06-01 - Zostań darczyńcą naszej parafii. Pomóż nam opłacić faktury za media i remonty. Dostępne są szybkie płatności internetowe - BLIK, GPay, ApplePay, przelewy i karty

Informujemy, że w maju za pomocą mechanizmu szybkich płatności przekazano kwotę 2484,60 zł, które wraz z darowiznami na konto bankowe parafii (BS Pszczyna 41 8448 0004 0037 8529 2000 ), rozdysponowano na opłacenie kwietniowych rachunków za wodę, gaz, prąd i opał.

 

Za wszelkie darowizny na utrzymanie parafii składamy serdeczne 'Bóg zapłać'. Modlimy się za każdego darczyńcę.

 

W czerwcu obok rachunku za wodę, zbieramy na raty za już wykonane prace:

  1.  Automatyka węzła CO i CWU: szafa sterownicza z programowaniem, siłowniki na zaworach mieszalnych na rozdzielaczu, panel sterowania i czujnik temperatury.
    Automatyka wraz wymianą głównego kotła pozwoli na oszczędność rzędu 10-15% na kosztach ogrzewania w skali sezonu. Oznacza to, że jej koszt zwróci się po 1 sezonie grzewczym. Ponadto automatyka zwiększy komfort cieplny pomieszczeń i pozwoli uniknąć sytuacji przegrzania kościoła przy sporych dobowych wahaniach temperatury zewnętrznej. Jeśli w dalszej perspektywie czasowej dojdzie do konieczności wymiany głównego źródła ciepła na kocioł gazowy i/lub pompę ciepła z fotowoltaiką to zamontowana w tym roku automatyka może także współpracować z innymi niż kocioł węglowy źródłami ciepła.
  2. Remonty z wakacji i zimy 2019 roku: remont generalny salki nr 3, kotłownia, prace naprawcze w kościele i na probostwie.
    Od 2017 roku co roku staramy się remontować w sposób kompleksowy przynajmniej 1 pomieszczenie. Sukcesywnie wymieniane i porządkowane są także są także wszystkie instalacje- pierwszy raz od 30 lat.

Pomóż utrzymać nasz kompleks budynków parafialnych- kliknij link poniżej:
https://platnosci.ngo.pl/c/2346

2020-05-28 - Najnowsze zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego z dnia 28 maja

Zarządzenie w pliku pdf do pobrania- kliknij.


ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ
Z DNIA 28 MAJA 2020 R.


Wstęp


W związku z sytuacją epidemiologiczną dotychczasowe akty prawne metropolity katowickiego obowiązują nadal w takim zakresie, jaki określają najnowsze rozporządzenia władzy cywilnej, ze szczególnym uwzględnieniem wskazań zaktualizowanych w niniejszym zarządzeniu.


1. Odwołanie dyspensy


Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt (por. KKK 2180, 2181, 2182.).
W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.

 


2. Sprawowanie Eucharystii i innych nabożeństw w kościele


Podczas sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw, które zostają przywrócone zgodnie z kalendarzem liturgicznym i parafialną tradycją, należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa) oraz dezynfekcji powierzchni.
Za zgodą rodziców i z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych przywraca się posługę służby liturgicznej, w tym ministrantów, lektorów, kantorów oraz scholi, a także udzielanie Komunii św. w kościele przez nadzwyczajnych szafarzy.
Nadal zalecam wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę, a celebransom tę formę jej udzielania.

 


3. Sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania


W ślad za zarządzeniem z dnia 16 maja br. zachęcam wiernych do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, zwłaszcza w okresie wielkanocnym, który trwa
do niedzieli Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca), i do pełnego uczestnictwa we Mszy św. tzn. z przyjęciem Komunii św.

 


4. Duszpasterstwo


Przywracamy w parafiach odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z zastosowaniem wszystkich aktualnie obowiązujących zasad sanitarnych. Zaleca się rozłożenie tej posługi w czasie, aby nie kumulować odwiedzin w jednym dniu.
Udzielanie sakramentu bierzmowania w parafiach należy organizować za pośrednictwem Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej, a następnie szczegóły uzgadniać z biskupem – szafarzem sakramentu.
W nawiązaniu do pkt. 5 zarządzenia z dnia 4 maja br. polecam proboszczom zorganizowanie uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. w ścisłej współpracy z rodzicami i katechetami, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych i z uwzględnieniem rozporządzeń władzy cywilnej.
Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, możliwe będzie zorganizowanie procesji Bożego Ciała. Zaleca się jej organizację wokół kościoła z czterema błogosławieństwami bez konieczności budowy osobnych ołtarzy. Należy przy tym zastosować najnowszą normę służb medycznych, według której w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć do 150 osób, a także stosowne zalecenia sanitarne. Zalecam także wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji wiernych po ostatniej Mszy św. przedpołudniowej do Mszy św. wieczornej.
Przywracamy duszpasterstwo dzieci i młodzieży, w tym pracę formacyjną służby liturgicznej, Dzieci Maryi, ERM, Ruchu Światło-Życie, a także innych grup parafialnych.
W porozumieniu ze szkołą, rodzicami oraz katechetami można planować Msze św. szkolne, zwłaszcza na zakończenie roku szkolnego.

 


5. Duchowieństwo


Przywracamy dekanalne spotkania formacyjne w II czwartek każdego miesiąca.
Zachowując zasadę rezydencji, duchowni mogą korzystać z przysługującego im dnia wolnego.

 


Niniejsze zarządzenie obowiązuje od dnia 30 maja 2020 r. (z wyjątkiem punktu 1). Należy je umieścić w gablotce i na głównej stronie internetowej parafii oraz przekazać i wyjaśnić wiernym w ogłoszeniach parafialnych.

 

 


† Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita
Katowicki
Katowice, 28 maja 2020 r.
VA I – 42/20

2020-05-21 - Rozmieszczenie miejsc w kościele od 17 maja

 

Wszystkie zarządzenia naszego Arcybiskupa związane z czasem epidemii znajdziesz pod poniższym linkiem:

https://katowicka.pl/koronawirus

Liturgia
2020-08-15, Sobota, Rok A, II, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Łk 11, 27-28
1 Krn 15, 3-4. 15-16; 16, 1-2
Ps 132, 6-7. 9-10. 13-14 (R.: por. 8)
1 Kor 15, 54-57
Łk 11, 28
Łk 11, 27-28
2020-08-16, Niedziela, Rok A, II, Dwudziesta Niedziela zwykła
Iz 56, 1. 6-7
Ps 67 (66), 2-3. 5 i 8 (R.: por. 4)
Rz 11, 13-15. 29-32
Por. Mt 4, 23
Mt 15, 21-28
2020-08-17, Poniedziałek, Rok A, II, Wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Ez 24, 15-24
Pwt 32, 18-19. 20. 21 (R.: por. 18b)
Mt 5, 3
Mt 19, 16-22


Jesteś naszym 160 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 859368 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.