2020-10-01 - Powszechny Spis Rolny - Ogłoszenie Urzędu Statystycznego w Katowicach

OGŁOSZENIE URZĘDU STATYSTYCZNEGO W KATOWICACH

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. (według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.)
na terytorium Polski przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny 2020.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Rolnicy mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych przede wszystkim poprzez
samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która
dostępna jest na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ przez cały okres trwania
spisu.
Osoby nie posiadające komputera lub dostępu do Internetu mogą spisać się telefonicznie
– dzwoniąc na czynną codziennie w godz. 8.00-20.00 infolinię spisową pod numer
22 279 99 99.
Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju użytkownicy gospodarstw rolnych będą
mogli udzielić informacji w spisie także:
– bezpośrednio w wywiadzie przeprowadzonym w miejscu dogodnym dla
użytkownika gospodarstwa rolnego,
– korzystając ze stanowiska komputerowego w siedzibie gminy w celu dokonania
samospisu internetowego.
Zapraszam do udziału w spisie, który pozwoli na uzyskanie danych o aktualnej sytuacji
społecznej, demograficznej i ekonomicznej rolników oraz prowadzonej produkcji rolnej,
będących podstawą opracowania programów dalszego rozwoju polskiego rolnictwa
i obszarów wiejskich.

Aurelia Hetmańska
Dyrektor Urzędu Statystycznego
w Katowicach
Zastępca
Wojewódzkiego Komisarza Spisowego

2020-09-30 - Zostań darczyńcą naszej parafii. Pomóż nam opłacić faktury za media i remonty. Dostępne są szybkie płatności internetowe - BLIK, GPay, ApplePay, przelewy i karty

Pomóż utrzymać nasz kompleks budynków parafialnych przekazując darowiznę- kliknij link poniżej:

Dostępne są jednorazowe płatności kartami i cykliczne, BLIK, GooglePay, ApplePay i szybkie przelewy bankowe.

Modlimy się za każdego darczyńcę.

Bóg zapłać za wszelkie darowizy!

2020-09-25 - Pauliści w naszej parafii - niedziela 27. września

W najbliższą niedzielę 27 września przedstawiciele III Zakonu paulistów będą rozprowadzać Pisma Święte i książki pt. 'Słowo na każdy dzień: Ewangelia 2021. Droga, Prawda i Życie'. Szczegóły dotyczące wydawnictwa: https://www.edycja.pl/produkty/biblia-i-biblistyka/wokol-biblii/ewangelia-2021-droga-prawda-i-zycie-maly-format-oprawa-miekka

2020-09-20 - Pszczyńsko Laba

Wakacje zakończone ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze trochę poleniuchować i wykorzystać ostatnie dni lata oraz pierwsze dni jesieni do zabawy.
Zapraszamy wszystkich na 'Pszczyńsko Laba!', czyli międzyosiedlowy piknik organizowany przez 4 osiedla z Pszczyny: Piastów, Kolonia Jasna, Śródmieście i Siedlice.
Tegoroczne wydarzenie nieco różni się od tego z lat poprzednich i skierowane jest głównie do dzieci i młodzieży.
W trzy niedziele września oraz pierwszą niedzielę października na placu przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. oraz M.B. Częstochowskiej w Pszczynie na najmłodszych i nastolatków będą czekały atrakcje takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, gigantyczne tory przeszkód, eurobungee oraz inne niespodzianki.
Dołączcie do wydarzenia i bądźcie na bieżąco poinformowani o niedzielnym programie!
Wydarzenie jest darmowe i dofinansowane w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wydarzenie jest dostosowane do wytycznych MKiDN, MR i GIS dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

W przypadku złej pogody wydarzenie zostaje odwołane.

Zapraszamy serdecznie!

2020-09-18 - Msza św. w intencji ks. kan. Józefa Marka, proboszcza- seniora.

W niedzielę, 27 września br.,  na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy świętowali wraz z ks. prob. seniorem Józefem Markiem jego 70 – te urodziny i 45 rocznicę święceń. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w to dziękczynienie przez udział w Eucharystii.

2020-10-21, Środa, Rok A, II
Ef 3, 2-12
Iz 12, 2. 3 i 4bcd. 5-6 (R.: por. 3)
Por. Mt 24, 42a. 44