2020-05-20 - Zostań darczyńcą naszej parafii. Pomóż nam opłacić faktury za media. Dostępne są szybkie płatności internetowe - BLIK, GPay, ApplePay, przelewy i karty

2020-05-19 - Piekary męskie

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ

maj 2020

Dziewico Niepokalana, Matko Chrystusowa i Matko Kościoła! Od wielu wieków jesteś obecna na śląskiej ziemi w słynącym łaskami piekarskim wizerunku. Oczyma pełnymi troski i współczucia spoglądasz na swoje dzieci i zapraszasz do siebie tych, którzy Twojej pomocy tak bardzo potrzebują. Z miłości do Ciebie, Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, w maju przybywamy do Piekar. W tym czasie nie odwiedzimy jednak Twojego śląskiego domu.

Ze wzruszeniem wspominamy, jak w 1983 roku również nie pielgrzymowaliśmy do Piekar. Jak zauważył Jan Paweł II, wówczas okazało się, że na Wzgórzu Piekarskim wszyscy się nie pomieścimy. I dlatego trzeba było przenieść Piekary na lotnisko w pobliżu Katowic. Aby odbyć papieską pielgrzymkę do Piekar – trzeba było, aby Piekary same tym razem wyruszyły na pielgrzymkę!

Papież Polak, będąc w Katowicach, był duchowo obecny w Piekarach, a Ty – Matko nasza – ze swego sanktuarium łaskawie wyszłaś mu na spotkanie. To spotkanie przybrało wtedy kształt wielkiej modlitwy Kościoła katowickiego. Podobne doświadczenie stanie się naszym udziałem i w tym roku. Kiedy w najbliższą niedzielę nie będziemy mogli pielgrzymować do tej duchowej stolicy Śląska, to Piekary – tak jak wtedy – razem z Twoim cudownym wizerunkiem przybędą do nas na spotkanie… Dokona się to drogą przekazu medialnego. Tak jak zawsze otrzymamy przesłanie Arcybiskupa Katowickiego i wsłuchamy się w słowo Boże po to, byśmy nie zbłądzili, byśmy na nowo odkryli nasze powołanie, byśmy za Twoim, Matko, wstawiennictwem potrafili dochować wierności Bogu, krzyżowi i Ewangelii. Dlatego pokornie prosimy o błogosławione owoce tego nietypowego pielgrzymowania.

Bez piekarskiego sanktuarium nie wyobrażamy sobie Kościoła na Śląsku. Piekary zakorzeniły się na stałe w naszej historii i ciągle wrastają w nasze „dziś” i nasze „jutro”. Matko nasza, od wielu pokoleń wszystkie troski tej śląskiej ziemi przyjmowałaś do swego Serca. Wszystko, co było ważne w naszym życiu i dokonało się na Śląsku, często łączyło się z Twoim sanktuarium, a Ty, Matko nasza, zawsze byłaś nam Łask Pośredniczką. Twemu Sercu chcemy dziś powierzyć troski i trudne sprawy naszej ziemi. W Twoje matczyne dłonie składamy przyszłość każdego i każdej z nas.

Gospodyni Śląska, przyjmij tę naszą pokorną modlitwę. Uproś u dobrego Boga zatrzymanie epidemii, zdrowie chorym i siły personelowi medycznemu. Wysłuchaj naszego wołania.

Maryjo królująca w Piekarach, Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Matko Piekarska, Opiekunko sławna, Orędowniczko wszelkich łask Ciebie dziecięcym sercem błagamy, weź w swą opiekę zbożny nasz lud.

Opr. ks. Grzegorz ŚmiecińskiPiekary

2020-05-19 - Dyżur 24h Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna - możliwość wsparcia

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym od 12 marca br. nasza Grupa dyżuruje 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Wszystkie przypadki zakażeń lub podejrzenia zakażeń należy kierować na numer alarmowy 112.

Grupa w tym czasie niezmiennie realizuje:
- transporty medyczne ( międzyszpitalne oraz do poradni )
- transporty leków na zamówienie
- istnieje także możliwość pomocy osobom starszym, którym zaleca się niewychodzenie z domu.
- pomoc doraźną.

Jeśli więc znasz osobę, która w tym szczególnym czasie potrzebowałaby pomocy bądź sam jej potrzebujesz, zgłoś się do nas.

Adres: ul. Skłodowskiej- Curie 1, 43-200 Pszczyna
Sala nr 5 ( budynek domu parafialnego przy kościele ).

Pamiętajmy by nie rozpowszechniać fałszywych informacji, zachowywać zasady higieny oraz w miarę możliwości pozostać w domach!

W razie potrzeby pomocy lub pytań proszę dzwonić.
Jesteśmy po to by pomagać!

Informujemy, że dyżurującymi są osoby pełnoletnie, odpowiednio przeszkolone.

Uspakajamy jednocześnie, że karetka widoczna często w ostatnich dniach przy zabudowaniach parafii należy do Grupy Ratowniczej.

Więcej o Grupie Ratowniczej HKR Pszczyna:

#PszczynaSobiePomaga

#HKRPszczyna

Całość działalności Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna opiera się na wolontariacie.
Możesz wesprzeć grupę poprzez pomoc w utrzymaniu karetki i sprzętu medycznego:

2020-05-18 - Modlitwa w int. ks. abpa Wiktora Skworca

W tym tygodniu przypadają urodziny i imieniny naszego ks. abpa Wiktora. Chciejmy duchowo połączyć się w modlitwie w Jego intencji.

modlitwa

2020-05-16 - Krąg Biblijny

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi materiałami dla Członków Kręgu Biblijnego a także dla tych wszystkich, którzy pragną zgłębiać teksty biblijne.

ostatni rozkaz - Krąg Biblijny

2020-08-15, Sobota, Rok A, II, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
1 Krn 15, 3-4. 15-16; 16, 1-2
Ps 132, 6-7. 9-10. 13-14 (R.: por. 8)