Bieżące wydarzenia

2020-05-20 - Zostań darczyńcą naszej parafii. Pomóż nam opłacić faktury za media. Dostępne są szybkie płatności internetowe - BLIK, GPay, ApplePay, przelewy i karty

2020-05-19 - Piekary męskie

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ

maj 2020

 

Dziewico Niepokalana, Matko Chrystusowa i Matko Kościoła! Od wielu wieków jesteś obecna na śląskiej ziemi w słynącym łaskami piekarskim wizerunku. Oczyma pełnymi troski i współczucia spoglądasz na swoje dzieci i zapraszasz do siebie tych, którzy Twojej pomocy tak bardzo potrzebują. Z miłości do Ciebie, Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, w maju przybywamy do Piekar. W tym czasie nie odwiedzimy jednak Twojego śląskiego domu.

Ze wzruszeniem wspominamy, jak w 1983 roku również nie pielgrzymowaliśmy do Piekar. Jak zauważył Jan Paweł II, wówczas okazało się, że na Wzgórzu Piekarskim wszyscy się nie pomieścimy. I dlatego trzeba było przenieść Piekary na lotnisko w pobliżu Katowic. Aby odbyć papieską pielgrzymkę do Piekar – trzeba było, aby Piekary same tym razem wyruszyły na pielgrzymkę!

Papież Polak, będąc w Katowicach, był duchowo obecny w Piekarach, a Ty – Matko nasza – ze swego sanktuarium łaskawie wyszłaś mu na spotkanie. To spotkanie przybrało wtedy kształt wielkiej modlitwy Kościoła katowickiego. Podobne doświadczenie stanie się naszym udziałem i w tym roku. Kiedy w najbliższą niedzielę nie będziemy mogli pielgrzymować do tej duchowej stolicy Śląska, to Piekary – tak jak wtedy – razem z Twoim cudownym wizerunkiem przybędą do nas na spotkanie… Dokona się to drogą przekazu medialnego. Tak jak zawsze otrzymamy przesłanie Arcybiskupa Katowickiego i wsłuchamy się w słowo Boże po to, byśmy nie zbłądzili, byśmy na nowo odkryli nasze powołanie, byśmy za Twoim, Matko, wstawiennictwem potrafili dochować wierności Bogu, krzyżowi i Ewangelii. Dlatego pokornie prosimy o błogosławione owoce tego nietypowego pielgrzymowania.

Bez piekarskiego sanktuarium nie wyobrażamy sobie Kościoła na Śląsku. Piekary zakorzeniły się na stałe w naszej historii i ciągle wrastają w nasze „dziś” i nasze „jutro”. Matko nasza, od wielu pokoleń wszystkie troski tej śląskiej ziemi przyjmowałaś do swego Serca. Wszystko, co było ważne w naszym życiu i dokonało się na Śląsku, często łączyło się z Twoim sanktuarium, a Ty, Matko nasza, zawsze byłaś nam Łask Pośredniczką. Twemu Sercu chcemy dziś powierzyć troski i trudne sprawy naszej ziemi. W Twoje matczyne dłonie składamy przyszłość każdego i każdej z nas.

Gospodyni Śląska, przyjmij tę naszą pokorną modlitwę. Uproś u dobrego Boga zatrzymanie epidemii, zdrowie chorym i siły personelowi medycznemu. Wysłuchaj naszego wołania.

Maryjo królująca w Piekarach, Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – Matko Piekarska, Opiekunko sławna, Orędowniczko wszelkich łask Ciebie dziecięcym sercem błagamy, weź w swą opiekę zbożny nasz lud.

 

 

 

 

Opr. ks. Grzegorz ŚmiecińskiPiekary

2020-05-19 - Dyżur 24h Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna - możliwość wsparcia

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym od 12 marca br. nasza Grupa dyżuruje 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

 

Wszystkie przypadki zakażeń lub podejrzenia zakażeń należy kierować na numer alarmowy 112.

 

Grupa w tym czasie niezmiennie realizuje:
- transporty medyczne ( międzyszpitalne oraz do poradni )
- transporty leków na zamówienie
- istnieje także możliwość pomocy osobom starszym, którym zaleca się niewychodzenie z domu.
- pomoc doraźną.

Jeśli więc znasz osobę, która w tym szczególnym czasie potrzebowałaby pomocy bądź sam jej potrzebujesz, zgłoś się do nas.


Tel. 533 230 201


Adres: ul. Skłodowskiej- Curie 1, 43-200 Pszczyna
Sala nr 5 ( budynek domu parafialnego przy kościele ).

Pamiętajmy by nie rozpowszechniać fałszywych informacji, zachowywać zasady higieny oraz w miarę możliwości pozostać w domach!

 

W razie potrzeby pomocy lub pytań proszę dzwonić.
Jesteśmy po to by pomagać! 

Informujemy, że dyżurującymi są osoby pełnoletnie, odpowiednio przeszkolone.

 

Uspakajamy jednocześnie, że karetka widoczna często w ostatnich dniach przy zabudowaniach parafii należy do Grupy Ratowniczej.

 

Więcej o Grupie Ratowniczej HKR Pszczyna:

https://www.parafiapszczyna.pl/parafia/grupa-ratownicza-hkr-pszczyna.html

 

#PszczynaSobiePomaga

 

#HKRPszczyna
 

 Całość działalności Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna opiera się na wolontariacie.
Możesz wesprzeć grupę poprzez pomoc w utrzymaniu karetki i sprzętu medycznego:

2020-05-18 - Modlitwa w int. ks. abpa Wiktora Skworca

 

W tym tygodniu przypadają urodziny i imieniny naszego ks. abpa Wiktora. Chciejmy duchowo połączyć się w modlitwie w Jego intencji. 

modlitwa

2020-05-16 - Krąg Biblijny

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi materiałami dla Członków Kręgu Biblijnego a także dla tych wszystkich, którzy pragną zgłębiać teksty biblijne. 

ostatni rozkaz - Krąg Biblijny

Liturgia
2020-08-15, Sobota, Rok A, II, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Łk 11, 27-28
1 Krn 15, 3-4. 15-16; 16, 1-2
Ps 132, 6-7. 9-10. 13-14 (R.: por. 8)
1 Kor 15, 54-57
Łk 11, 28
Łk 11, 27-28
2020-08-16, Niedziela, Rok A, II, Dwudziesta Niedziela zwykła
Iz 56, 1. 6-7
Ps 67 (66), 2-3. 5 i 8 (R.: por. 4)
Rz 11, 13-15. 29-32
Por. Mt 4, 23
Mt 15, 21-28
2020-08-17, Poniedziałek, Rok A, II, Wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Ez 24, 15-24
Pwt 32, 18-19. 20. 21 (R.: por. 18b)
Mt 5, 3
Mt 19, 16-22


Jesteś naszym 107 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 859315 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.