2021-11-19 - Nauki przedchrzcielne

Informujemy, że nauki przedchrzcielne odbywają się w soboty poprzedzające niedziele chrzcielne.
Najbliższe terminy: rok 2021: 20 listopada, 4 i 18 grudnia, rok 2022: 15 stycznia, 5 i 19 lutego.
1 stycznia nauki nie odbędą się z racji Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Z powodu sytuacji epidemiologicznej spotkanie odbywa się w kościele. Początek o godz. 16:30. Po spotkaniu jest okazja do spowiedzi w kościele.

2021-11-17 - Wieczór Uwielbienia

2021-11-07 - Dialog Małżeński

Dlaczego Spotkania Małżeńskie,

dlaczego dialog?

W dzisiejszym świecie pędzimy coraz szybciej, rozmijamy się z najbliższymi, stajemy się powierzchowni. My proponujemy zatrzymanie się w tym biegu i przyjrzenie się najpierw sobie, następnie relacjom z małżonkiem, z najbliższymi ludźmi oraz Panem Bogiem. Proponujemy małżonkom takie swoiste spotkanie ze sobą po kilku, kilkunastu, czasem po kilkudziesięciu latach małżeństwa

Aby to spotkanie było owocne powinno odbywać się w atmosferze wzajemnej akceptacji, miłości i szacunku. Do realizacji tego spotkania pomocny jest prawdziwy dialog. Nie zwykła rozmowa, gdzie rozmówcy często monologują, nie słuchając i nie starając się wzajemnie zrozumieć. Ale dialog, z określonymi zasadami. Podstawową formą naszej posługi Spotkań Małżeńskich są rekolekcje dla małżeństw. Mamy jednak świadomość, oraz doświadczenie okresu pandemii – ostatnich ok. 16 m-cy, że w wielu przypadkach małżeństwa nie mają możliwości, aby wygospodarować cały weekend tylko dla siebie. Bo są małe dzieci, bo trzeba zaopiekować się kimś chorym w domu.

Warsztat, który Wam proponujemy, to spotkanie, w którym postaramy się przybliżyć zasady dialogu, które sami staramy się stosować i które znacznie ułatwiają nam komunikację między sobą, ale też komunikację z naszymi dziećmi, rodzicami i innymi ludźmi. Uczymy na nich, jak rozpoznawać swoje wady i zalety, jak rozpoznawać swoje uczucia, jak nazywać je i prawidłowo komunikować. Poruszamy też wiele spraw z życia małżeńskiego i we wspólnocie, dzieląc się naszym doświadczeniem zmian w relacjach ze sobą, z innymi ludźmi i z Panem Bogiem, które widzimy od momentu, gdy zaczęliśmy stosować zasady dialogu.

Proponowane spotkanie jest wstępem, WPROWADZENIEM DO DIALOGU. W trakcie ok 2,5 godzinnego warsztatu wskażemy zasady dialogu oraz możliwości jakie daje jego wprowadzenie dla złagodzenia trudnych uczuć i napięć oraz poprawy relacji w małżeństwie. Mamy nadzieję, że uczestniczący w proponowanym spotkaniu małżonkowie odkryją znaczenie i korzyści płynące ze stosowania dialogu w pracy nad sobą i swoim związkiem. Przedstawimy możliwości dalszego poznawania i doskonalenia dialogu poprzez udział w rekolekcjach lub warsztatach np. on-line, w których poruszamy tematykę potrzeb, temperamentów oraz relacji z Panem Bogiem Celem udziału w tych warsztatach, a jeszcze lepiej w rekolekcjach, jest też doświadczenie dialogu jako drogi duchowej, jako daru Pana Boga, ułatwiającego życie zgodne z przykazaniem miłości (Łk 10,27).

*  *  *

listopada o godz. 19:00 w sali 10.W naszej parafii takie spotkanie odbędzie się

Zapisy i informacje – 792188544

Kolejne spotkania odbędą się w trybie on-line

2021-10-30 - Beatyfikacja ks. Jana Machy

Parafia organizuje wyjazd do katowickiej katedry na beatyfikację ks. Jana Machy. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł. Wyjazd z parkingu 20 listopada o godz. 9:00. Najważniejsze informacje na temat ks. Jana Machy i uroczystości beatyfikacyjnej są dostępne na stronie internetowej: janmacha.gosc.pl. Umożliwia ona dostęp do archiwalnych zdjęć, biografii ks. Jana Machy, jego listów i kazań, a także do modlitw oraz informacji o przebiegu procesu beatyfikacyjnego i aktualnych wydarzeniach.

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją ks. Jana Machy zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach, mających na celu przybliżenie postaci nowego błogosławionego oraz jego drogi do świętości: Zwycięzcy konkursów otrzymają cenne nagrody.

• Konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I–IV szkoły podstawowej – „Obrazy z życia ks. Jana Machy';
  • Konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów klas V–VIII szkoły podstawowej: „Życie i posługa ks. Jana Machy';
  • Konkurs na film dla uczniów szkół ponadpodstawowych: „Autorytet na miarę XXI wieku? – ks. Jan Macha'.

2021-10-09 - Wieczór Uwielbienia

2022-06-27, Poniedziałek, Rok C, II, Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
Am 2, 6-10. 13-16
Ps 50 (49), 16b-17. 18-19. 20-21. 22-23 (R.: por. 22a)