2020-09-16 - Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W poniedziałek 28 września br. odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 19:00. Zapraszamy!

2020-09-13 - Uroczystość Odpustowa

W niedzielę 20 września 2020 r. będziemy przeżywać w parafii Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wszystkich Parafian, Przyjaciół Parafii i Gości zapraszamy na uroczystą Mszę - Sumę Odpustową - o godzinie 11:00.

Kazania odpustowe wygłosi ks. Marian Neugebauer, proboszcz Parafii Św. Jana Pawła II w Pszczynie.

Kolekta zostanie w całości przeznaczona na budowę kościoła Św. Jana Pawła II w Pszczynie.

Strona parafii: http://parafiajanapawla.pl/

Aby uzyskać odpust zupełny w święto patronackie naszej parafii w niedzielę 20 września, należy:

1. Wyspowiadać się (może być kilka dni wcześniej).

Przykładowe rachunki sumienia:

2. Przyjąć Komunię św. (w dowolnej intencji, najlepiej w trakcie Mszy Św.).

3. Pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Intencje na dany miesiąc znajdziesz pod linkiem:

4. Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich (jest to raczej stan duszy, a nie jednorazowa czynność do wykonania).

5. Pobożne nawiedzić nasz kościół i odmówić w jego wnętrzu modlitwy: „Ojcze nasz...” i „Wierzę...”.

Informujemy, że w 2020 r. festyn towarzyszący Uroczystości Odpustowej został odwołany.

Zapraszamy za rok!

2020-09-12 - Wieczór Uwielbienia

2020-08-29 - Zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

2020-08-03 - Słowo Metropolity Katowickiego

1 KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!

1. W związku z zaistniałą sytuacją powodziową na Podkarpaciu, zwróciłem się do Was z prośbą o duchowe i materialne wsparcie tych, których domy i gospodarstwa rolne ucierpiały najbardziej. Po przeprowadzonej w niedzielę 5 lipca przed kościołami naszej archidiecezji zbiórce zebrano kwotę 656 240 zł. Pieniądze te po połowie zasiliły konta Caritas archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej, udzielających pomocy tamtejszym poszkodowanym. Chciałbym serdecznie podziękować Wam za każdy złożony dar materialny, będący konkretnym gestem solidarności i miłości bliźniego. Z serca płynące „Bóg zapłać” za zrozumienie i szczególną mobilizację. W przypadku poszkodowanych przez wodę zawsze niezbędna jest błyskawiczna i konkretna interwencja, która tym razem także dzięki Waszej hojności mogła się urzeczywistnić.

2. Już za dwa tygodnie przedstawicielki kobiet i dziewcząt spotkają się w piekarskiej bazylice, aby oddać cześć Maryi, Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu. Dlatego też cały żeński świat i rodziny naszej archidiecezji zapraszam do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Naszą modlitwę rozpoczniemy w niedzielę 16 sierpnia o godz. 10. Po złożeniu hołdu Matce Bożej wysłuchamy przesłania społecznego. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Bożej Opatrzności powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie zaś chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę z pokorą będziemy prosić o dar zdrowia i pomyślności. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice. W ramach bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości od czwartku 13 sierpnia w imieniu duszpasterzy Piekarskiego Sanktuarium zapraszam do przeżycia triduum modlitewnego za pośrednictwem łącza internetowego, codziennie od godz. 18. W programie: Msza św., konferencja maryjna, różaniec św., litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na powitalnej stronie internetowej Sanktuarium.

2 Bracia i Siostry! W tym roku w sposób szczególny jako społeczeństwo musimy stawiać czoła wielu wyzwaniom i trudnościom. Świadomość, że w problemach nie jesteśmy sami i, że możemy wspomagać siebie nawzajem, napawa nadzieją na przyszłość. Niech słowa samego Chrystusa, że „wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40), będą dla nas wszystkich najlepszą nagrodą i podziękowaniem. Wobec wciąż aktualnego zagrożenia epidemicznego w dalszym ciągu apeluję o odpowiedzialne przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych, szczególnie o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Na czas trwających urlopów i wypoczynku zapewniam o pamięci w modlitwie, szczególnie podczas Eucharystii, i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Wiktor Skworc ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Katowice, 30 lipca 2020 r. VA I – 64/20

2020-10-25, Niedziela, Rok A, II, Trzydziesta Niedziela zwykła albo Rocznica poświęcenia kościoła własnego
Wj 22, 20-26