Bieżące wydarzenia

2020-09-16 - Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W poniedziałek 28 września br. odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 19:00. Zapraszamy!

2020-09-13 - Uroczystość Odpustowa

W niedzielę 20 września 2020 r. będziemy przeżywać w parafii Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Wszystkich Parafian, Przyjaciół Parafii i Gości zapraszamy na uroczystą Mszę - Sumę Odpustową - o godzinie 11:00.

 

Kazania odpustowe wygłosi ks. Marian Neugebauer, proboszcz Parafii Św. Jana Pawła II w Pszczynie.

Kolekta zostanie w całości przeznaczona na budowę kościoła Św. Jana Pawła II w Pszczynie.

Strona parafii: http://parafiajanapawla.pl/

 


 

 

Aby uzyskać odpust zupełny w święto patronackie naszej parafii w niedzielę 20 września, należy:

1. Wyspowiadać się (może być kilka dni wcześniej).

Przykładowe rachunki sumienia:

https://info.dominikanie.pl/2014/04/rachunek-sumienia-doroslych/

https://adonai.pl/sakramenty/spowiedz/?id=16

2. Przyjąć Komunię św. (w dowolnej intencji, najlepiej w trakcie Mszy Św.).

3. Pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Intencje na dany miesiąc znajdziesz pod linkiem:

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAM/pp_intencje_2020.html

4. Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich (jest to raczej stan duszy, a nie jednorazowa czynność do wykonania).

5. Pobożne nawiedzić nasz kościół i odmówić w jego wnętrzu modlitwy: „Ojcze nasz...” i „Wierzę...”.

 


Informujemy, że w 2020 r. festyn towarzyszący Uroczystości Odpustowej został odwołany.

 

Zapraszamy za rok!

2020-09-12 - Wieczór Uwielbienia

2020-08-29 - Zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

2020-08-03 - Słowo Metropolity Katowickiego

1 KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!

1. W związku z zaistniałą sytuacją powodziową na Podkarpaciu, zwróciłem się do Was z prośbą o duchowe i materialne wsparcie tych, których domy i gospodarstwa rolne ucierpiały najbardziej. Po przeprowadzonej w niedzielę 5 lipca przed kościołami naszej archidiecezji zbiórce zebrano kwotę 656 240 zł. Pieniądze te po połowie zasiliły konta Caritas archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej, udzielających pomocy tamtejszym poszkodowanym. Chciałbym serdecznie podziękować Wam za każdy złożony dar materialny, będący konkretnym gestem solidarności i miłości bliźniego. Z serca płynące „Bóg zapłać” za zrozumienie i szczególną mobilizację. W przypadku poszkodowanych przez wodę zawsze niezbędna jest błyskawiczna i konkretna interwencja, która tym razem także dzięki Waszej hojności mogła się urzeczywistnić.

2. Już za dwa tygodnie przedstawicielki kobiet i dziewcząt spotkają się w piekarskiej bazylice, aby oddać cześć Maryi, Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu. Dlatego też cały żeński świat i rodziny naszej archidiecezji zapraszam do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Naszą modlitwę rozpoczniemy w niedzielę 16 sierpnia o godz. 10. Po złożeniu hołdu Matce Bożej wysłuchamy przesłania społecznego. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Bożej Opatrzności powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie zaś chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę z pokorą będziemy prosić o dar zdrowia i pomyślności. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice. W ramach bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości od czwartku 13 sierpnia w imieniu duszpasterzy Piekarskiego Sanktuarium zapraszam do przeżycia triduum modlitewnego za pośrednictwem łącza internetowego, codziennie od godz. 18. W programie: Msza św., konferencja maryjna, różaniec św., litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na powitalnej stronie internetowej Sanktuarium.

2 Bracia i Siostry! W tym roku w sposób szczególny jako społeczeństwo musimy stawiać czoła wielu wyzwaniom i trudnościom. Świadomość, że w problemach nie jesteśmy sami i, że możemy wspomagać siebie nawzajem, napawa nadzieją na przyszłość. Niech słowa samego Chrystusa, że „wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40), będą dla nas wszystkich najlepszą nagrodą i podziękowaniem. Wobec wciąż aktualnego zagrożenia epidemicznego w dalszym ciągu apeluję o odpowiedzialne przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych, szczególnie o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Na czas trwających urlopów i wypoczynku zapewniam o pamięci w modlitwie, szczególnie podczas Eucharystii, i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Wiktor Skworc ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Katowice, 30 lipca 2020 r. VA I – 64/20

 

Liturgia
2020-10-25, Niedziela, Rok A, II, Trzydziesta Niedziela zwykła albo Rocznica poświęcenia kościoła własnego
Wj 22, 20-26
Ps 18 (17), 2-3a. 3b-4. 47 i 51ab (R.: 2)
1 Tes 1, 5c-10
J 14, 23
Mt 22, 34-40
2020-10-26, Poniedziałek, Rok A, II
Ef 4, 32 – 5, 8
Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. Ef 5, 1)
Por. J 17, 17ba
Łk 13, 10-17
2020-10-27, Wtorek, Rok A, II
Ef 5, 21-33
Ps 128 (127), 1b-2. 3. 4-5 (R.: 1b)
Por. Mt 11, 25
Łk 13, 18-21


Jesteś naszym 1490 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 954814 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.