Bieżące wydarzenia

2020-01-10 - Planujecie ślub?

Planujecie ślub? Na taką ewentualność polecamy zapoznanie się z ze stroną http://narzeczenikatowicka.pl oraz pobranie naszej parafialnej ściągawki: https://parafiapszczyna.pl/uploaded/slub.pdf
Szczęść Boże w przygotowaniach!

2020-01-04 - Kalendarium 2019 i sprawozdanie z minionego roku

Kalendarium życia parafii – rok 2019

 

styczeń

22-27 stycznia - udział grupy 5 osób z naszej parafii w ŚDM Panama 2019

marzec

24-27 marzec rekolekcje wielkopostne wygłosił ks. prob. Ryszard Nowak

30 marzec Droga Krzyżowa przygotowana przez podopiecznych i pracowników Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie

marzec i czerwiec -  doświadczyliśmy dramatycznych zjawisk pogodowych: wichura przewróciła 5 choinek, wskutek ulewnych deszczy została zalana piwnica na probostwie

kwiecień

29 kwiecień rusza internetowy system powiadomień, każdy na skrzynkę mailową może otrzymywać powiadomienia o wydarzeniach w nasze parafii (powiadomienia.parafiapszczyna.pl)

maj

3 maj kolejny Marsz dla Życia i Rodziny

7 maj Bractwo Szkaplerzne pielgrzymowało do Sanktuarium w Rychwałdzie

16-18 maj – młodzieżowe triduum ze św. Piotrem Frassatim: zawody sportowe, spotkanie z grupą „Ciemne typy” i koncert rapera Bęsiu – ks. Krzysztof

18 maja nasz parafianin brat Michał Kumorek OP przyjął święcenia diakonatu w kościele Trójcy Św. w Krakowie

19 maj ks. Proboszcz dziękował Bogu za 25 lat kapłaństwa

czerwiec

20 czerwiec organmistrz Michał Jakubowski pracował nad dostrojeniem naszych organów

23 czerwiec – II parafialny piknik bezpieczeństwa organizowany przez Harcerską Grupę Ratowniczą działającą przy parafii, grupa zabezpieczała pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę oraz festyn parafialny

23.06-03.07 – parafialna pielgrzymka do Gruzji

lipiec

2-6 lipca pielgrzymka na Jasną Górę

lipiec gościliśmy ks. Patryka Michalskiego SAC, na co dzień posługującego w Paryżu

25.07 – 31.07 - pielgrzymka do Toskanii

sierpień

4 sierpień ks. Stanisław Brudek obchodził 50 rocznicę święceń kapłańskich, od 47 lat posługuje w Wenezueli

22 sierpnia zmarł ks. Tomasz Wiosna, który posługiwał jako wikariusz w naszej parafii w latach 1999 – 2002

wrzesień

1 września gościliśmy kombatantów, walczących pod Pszczyną w 1939, w 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

8 wrzesień – XXVI parafialny Festyn Rodzinny uwieńczony wspaniałym koncertem zespołu Exodus 15, dochód z festynu został przeznaczony na budowę stacjonarnego Hospicjum św. o. Pio

23 wrzesień świętowanie XX-lecia istnienia Hospicjum św. o. Pio, uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Marek Szkudło

październik

12 październik w ramach Tygodnia Misyjnego gościliśmy p. Teresę Kmieć, siostrę zamordowanej w Boliwii Heleny.

w nabożeństwach różańcowych modliliśmy się za wszystkich, którzy przyczynili się do zbudowania naszego kościoła

27 październik – XXX rocznica poświęcenia naszego kościoła, uroczystej Eucharystii i słowo Boże wygłosił ks. abp senior Damian Zimoń, na pozostałych Mszach św. Słowo Boże głosił ks. prob. senior Józef Marek, budowniczy naszego kościoła

27 październik z okazji XXX lecia poświęcenia kościoła odbył się wieczorem niesamowity koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”

listopad

24 listopada koncert – muzyka liturgiczna Szymona Cichonia w ramach Festiwalu Musica Da Chiesa

grudzień

grudzień – w roratach poświęconych osobie Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego uczestniczyło wyjątkowo dużo dzieci, roraty poprowadził ks. Rafał Moroń

17 grudnia – 96 osób uczestniczyło w wigilijnym spotkaniu dla samotnych, potrzebujących i seniorów naszej parafii

 

Sprawozdanie duszpastersko – ekonomiczne

z działalności parafii za 2019.

 

Statystyki sakramentalne:

                                                 2019                                         2018

 

Uczestnictwo we Mszy św.       w3881 (j3633)                          w4318 (j4030)

Chrzty św.                                 119                                           115

Bierzmowanie                           194                                           70

I komunia św.                           36 (2wczesna)                           69(9wczesna)

Śluby                                        26                                             26

Pogrzeby                                  88                                             87

Wydane komunie św.                160.000                                    192.000

 

Parafialny zespół Caritas:

 

Wpływy:

skarbonka św. Antoniego – 21 368,20

kolekty I piątku – 17 232

Razem: 38 600,20 zł.

Udzielona pomoc w roku 2019r.:

zakup pralki automatycznej, lodówki, zapłata za rachunki za węgiel i energię elektryczną żywność i lekarstwa, organizacja dnia chorego, dekanalnych spotkań parafialnych zespołów Caritas i wigilii dla samotnych i potrzebujących, paczki świąteczne dla seniorów 80+ naszej parafii (360 os.).

W sumie udzielono pomocy 26 rodzinom i osobom samotnym w wysokości 24 000 zł.

 

Media:

                                       2019                               2018

 

Opał                                36 555zł                          48 733zł

Prąd                                17 400zł                          16 600zł

Gaz                                 7580zł.                            7025zł.

Woda i kanalizacja          11489zł                           9600zł.

 

Sprawy gospodarcze:

nowy kocioł grzewczy od firmy Janosz ze Studzienic – 26.860,-

Remont mieszkania – 22.575zł. + 6.540zł.

Remont instalacji wodno-kanalizacyjnej – 3.260,-

remont komina – 4.428,-

naprawa zniszczonego witraża – 553,-

kosiarka do trawy – 3.099,-

naprawa rolet w salkach – 4.639,-

dokonano naprawy dzwonów

dostrojenie organów

 

 

2019-12-01 - Roraty

W Adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W tym roku pragniemy przypomnieć sobie postać Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do udziału nie tylko dzieci ale i młodzież i dorosłych.

2019-11-09 - Plan Odwiedzin Kolędowych 2019/2020

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2019/2020

>> Pobierz plan kolęd w pliku pdf

 

22.11.2019 r.
Piątek Od 15:30
1. B. Śmiałego 3, 5, 7
2. H. Brodatego 3, 5, 7
3. Mieszka I 3, 5, 7
4. Dobrawy 1A/A, 1A/B, 1A/C, 1A/D

 

23.11.2019 r.
Sobota
Od 13:00
1. B. Śmiałego 9A, 9, 11, 13, 15, 17, 19
2. B. Śmiałego 35, 33, 31, 29, 27, 25, 23, 21
3. K. Sprawiedliwego 7, 5, 3, 1 oraz Dobrawy 50A, 50B, 50C
4. K. Wielkiego 34, 32, 30, 28, 26, 24, 22, 20, 18

 

24.11.2019 r.
Ur. Chrystusa Króla Wszechświata
Niedziela Od 14:00
1. B. Śmiałego 1
2. H. Brodatego 1
3. Mieszka I 1
4. K. Odnowiciela 2

 

29.11.2019 r. Piątek
Od 15:30
1. K. Wielkiego 2
2. K. Wielkiego 4
3. K. Wielkiego 3A, 3B
4. Dobrawy 46A, 46B, 46C, 46D, 46E oraz K. Sprawiedliwego 4,2

 

30.11.2019 r.
Sobota
Od 13:00
1. K. Wielkiego Os. Tarasowe oraz K. Wielkiego 16, 14, 12, 10, 8, 5
2. Wł. Łokietka 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8
3. Wł. Łokietka 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
4. Wł. Łokietka 3, 5


1.12.2019 r.
I Niedziela Adwentu
Od 14:00
1. Wł. Opolczyka 2
2. K. Wielkiego 6
3. Os. Wodociągowe Al. I (nieparzyste) od 15A do 1 oraz (parzyste) od 20 do 2
4. Os. Wodociągowe Al. II od 15 A, 6, 4, 2 oraz od 17 do końca

 

6.12.2019 r.
Pierwszy Piątek
Od 15:30
1. K. Odnowiciela 1, 3 , 5, 7
2. Wł. Opolczyka 1, 3, 5, 7
3. Ziemowita 2, 3, 4, 5, 6 oraz B. Krzywoustego
4. Ziemowita 12, 11, 10, 9, 8, 7

 

7.12.2019 r.
Sobota
Od 13:00
1. Grzebłowiec od 1A
2. Srebrna (nieparz.) od 21 , Koralowa, Srebrna 25-41, Szmaragdowa oraz Gwiaździsta od początku
3. Srebrna (nieparzyste) od 1 do 19, Granitowa, Kwarcowa
4. Platynowa od końca, Srebrna (parzyste) od 26 do 2 oraz Kosmonautów od początku

 

8.12.2019 r.
Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP
Od 14:00
1. Zdrojowa od 1 do 41
2. Jeziorna, Zdrojowa od końca do 43
3. Rubinowa od początku
4. Srebrna (parzyste) od 50 do 26 i Bursztynowa od początku


13.12.2019 r.
Piątek
Od 15:30
1. Azaliowa, Berberysowa
2. Złota 15-27 i 28-16
3. Brylantowa 2A-8 i 11-1A
4. Kryształowa 16A-28 i 25-15


14.12.2019 r.
Sobota
Od 13:00
1. Piękna 2-20 i 15-1, Turkusowa, Zacisze 2-16 i 21-3
2. Szafirowa od 1, Bratnia od 52 do końca, Marmurowa
3. Księżycowa 42-28 i 27-49
4. Wesoła od początku

15.12.2019 r.
III Niedziela Adwentu
Od 14:00
1. Stalowa, Żelazna, Piękna 58-44, Perłowa, Diamentowa, Piękna 35-29
2. Bratnia 55-43, Przyjaźni, Serdeczna, Miła, Księżycowa od 1 do 25 i od 22 do 2A
3. Złota 1-11 i 14-2, Bratnia 24-40 i 41A-25
4. Ogrodowa od początku


27.12.2019 r.
Piątek
Od 15:30
1. Bratnia 1A-23, Radosna, Bratnia 2-22, Krzywa
2. M. Skłodowskiej- Curie 34-66 i 3, 5
3. Kryształowa 2-14 i 13-3
4. Piękna 22-42 i 27-19


28.12.2019 r.
Wspomnienie Św. Młodzianków Męczenników
Sobota
Od 13:00
1. Słoneczna 1-27 i 12-2 oraz Słoneczna 29-49 i 34-14
2. Sznelowiec 18, 16, 14 oraz Cieszyńska 26 i 30
3. Bielska 16, M. Skłodowskiej- Curie 2A-32
4. W. Antesa od 2 do końca, Bielska (nieparzyste) 3-13, Bielska 8-2A
oraz Sznelowiec 3A


29.12.2019 r.
Niedziela Świętej Rodziny
Od 14:00
1. Sznelowiec od 1 do 21 (nieparzyste)
2. Sznelowiec 22, 20, 24, 26, 28
3. Cieszyńska (parzyste) od 2 do 20, Sznelowiec 23-35 (nieparzyste), Sznelowiec 12 A i B oraz Cieszyńska (parzyste) 24-48 (bez bloków)
4. Cieszyńska (nieparzyste) od końca do 1 oraz Bielska 10, 12, 14


30.12.2019 r.
Poniedziałek
Od 15:30
KOLĘDA DODATKOWA
- ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ
DO PIĄTKU 27.12.2019 r.
ZAPISU MOŻNA DOKONAĆ OSOBIŚCIE, MAILOWO LUB TELEFONICZNIE W GODZINACH URZĘDOWANIA KANCELARII.


2.01.2020 r.
Czwartek
Od 15:30
1. Wł. Jagiełły 18, 16, 14
2. Wł. Jagiełły 20, 22, 24
3. Wł. Jagiełły 26, 28, 30
4. Wł. Jagiełły 32, 34, 36


3.01.2020 r.
Pierwszy Piątek
Od 15:30
1. Wł. Jagiełły 44, 46, 48
2. Wł. Jagiełły 42, 40, 38
3. Wł. Jagiełły 2, 4, 6
4. Wł. Jagiełły 12, 10, 8


4.01.2020 r.
Sobota
Od 13:00
1. W. Korfantego 19, 21, 23, 25, 27, 29
2. W. Korfantego 43, 41, 39, 35, 33, 31
3. W. Korfantego 45, 47, 51, 49, 53, 55
4. W. Korfantego 1, 3, 7, 5


5.01.2020 r.
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Od 14:00
1. W. Korfantego 9, 11, 13, 15
2. Ks. Bpa Bednorza 2, 4, 6, 8
3. Jana III Sobieskiego 17, 15, 13, 7, 9, 11
4. Jana III Sobieskiego 1, 3, 5, 2, 4, 6


7.01.2020 r.
Wtorek
Od 15:30
1. Ks. Bpa Bednorza 13, 11, 9
2. Ks. Bpa Bednorza 19, 21, 23
3. Ks. Bpa Bednorza 7, 5, 3 oraz Jana III Sobieskiego 10
4. Ks. Bpa Bednorza 31, 33, 35, 37


8.01.2020 r.
Środa
Od 15:30
1. Ks. Bpa Bednorza 15, 17
2. Ks. Bpa Bednorza 25, 27, 29
3. Ks. Bpa Bednorza 14, 10, 12
4. Ks. Bpa Bednorza 20, 18, 16


9.01.2020 r.
Czwartek
Od 15:30
1. T. Kościuszki (parzyste) od końca oraz Ks. Bpa Bogedaina 7, 16
2. L. Zamenhofa 6, 8, 10
3. L. Zamenhofa 1, 2, 4, 14-20
4. Ks. Bpa Bogedaina 23, 17, 19, 24, 20


10.01.2020 r.
Piątek
Od 15:30
1. Ks. Bpa Bogedaina 13, 39, 37
2. Ks. Bpa Bogedaina 35, 33
3. Ks. Bpa Bogedaina 41, 43, 25
4. Ks. Bpa Bogedaina 27, 29, 31


11.01.2020 r.
Sobota
Od 13:00
KOLĘDA DODATKOWA
- ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ
DO PIĄTKU 10.01.2020 r.
ZAPISU MOŻNA DOKONAĆ OSOBIŚCIE, MAILOWO LUB TELEFONICZNIE W GODZINACH URZĘDOWANIA KANCELARII.

2019-11-09 - Wieczór Uwielbienia

Liturgia




2020-04-02, Czwartek, Rok A, II
Rdz 17, 3-9
Ps 105 (104), 4-5. 6-7. 8-9 (R.: por. 8a)
Por. Ps 95 (94), 8a. 7d
J 8, 51-59
2020-04-03, Piątek, Rok A, II
Jr 20, 10-13
Ps 18 (17), 2-3a. 3b-4. 5-6. 7 (R.: por. 7)
Por. J 6, 63c. 68c
J 10, 31-42
2020-04-04, Sobota, Rok A, II
Ez 37, 21-28
Jr 31, 10. 11-12b. 13 (R.: por. 10d)
Ez 18, 31ac
J 11, 45-57


Jesteś naszym 339 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 711228 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.