Bieżące wydarzenia

2020-12-20 - Dyżur 24h Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna i Bigos ratunkowy 22 grudnia br.

 

 

JEŚLI TO PILNE ZADZWOŃ +533 230 201 LUB WYPEŁNIJ FORMULARZ.

W STANIE ZAGROŻENIA ŻYCIA DZWOŃ 112/999!

 

Grupa Ratownicza HKR Pszczyna to stowarzyszenie zwykłe działające jako społeczna organizacja ratownicza.
Jednostka nie jest podmiotem leczniczym, udziela jedynie Pierwszej Pomocy BLS z użyciem AED (podstawa prawna: DZ.U Nr 107, poz. 586 i Nr 113, poz.567) oraz czynności z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przez ratowników- wolontariuszy posiadających odpowiednie uprawnienia.

 

Grupa w tym czasie niezmiennie realizuje:
- transporty sanitarny ( międzyszpitalne oraz do poradni )
- transporty leków na zamówienie
- pomoc osobom starszym, którym zaleca się niewychodzenie z domu.
- pomoc doraźną.
 
Jeśli więc znasz osobę, która w tym szczególnym czasie potrzebowałaby pomocy bądź sam jej potrzebujesz lub chcesz włączyć się w wolontariat zgłoś się do nas.
 
 
Grupa Ratownicza HKR Pszczyna
Adres: ul. Skłodowskiej- Curie 1 Pszczyna
Sala nr 5 ( dom parafialny - budynek przy kościele )

 Więcej informacji o Grupie Ratowniczej HKR Pszczyna znajdziesz na profilu facebookowym:

https://www.facebook.com/hkrpszczyna

 

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ GRUPY RATOWNICZEJ HKR PSZCZYNA:
- dołącz do zbiórki środków na bieżącą działalnośc:
https://zrzutka.pl/ty654n

2020-12-19 - Komunikat KEP

KOMUNIKAT
RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO SPOTKANIU ONLINE W DNIU 17 GRUDNIA 2020 ROKU

 

 

W dniu 17 grudnia 2020 r. zebrała się na posiedzeniu online Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Było ono poświęcone aktualnym kwestiom duszpasterskim Kościoła w Polsce, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Członkowie Rady Stałej podjęli refleksję nad pojawiającymi się coraz częściej próbami podważenia autorytetu największego Polaka w naszej historii, św. Jana Pawła II. Ludzie młodzi nie mieli już możliwości zetknięcia się z nim bezpośrednio. Nie doświadczyli zatem niezwykłej osobowości i duchowego charyzmatu człowieka, którego życie, głoszenie Ewangelii oraz pokorna i niezmordowana posługa dla bliźnich zmieniły losy Polski i świata. Stąd też, podkreślając wielkość i świętość Papieża Polaka, biskupi apelują, by szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia, który w naszej tradycji był zawsze czasem rodzinnych spotkań, a który w tym roku, ze względu na pandemię, przeżyjemy w dużej mierze inaczej niż w latach poprzednich, był okazją do serdecznego, międzypokoleniowego dzielenia się świadectwem wiary i dobroci tego wyjątkowego człowieka, której tak wielu z nas osobiście doświadczyło.

 

 1. W związku z decyzją Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, która mocą uprawnień przyznanych jej przez papieża Franciszka, udzieliła zgody biskupom diecezjalnym na zezwalanie swoim prezbiterom na celebrowanie czterech Mszy św. 25 grudnia(Narodzenie Pańskie), 1 stycznia (Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi) i 6 stycznia(Objawienie Pańskie), wobec utrzymanych przez władze sanitarne w kraju obostrzeń dotyczących limitów osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach, Rada Stała apeluje, by w tych kościołach i kaplicach, gdzie byłoby to możliwe, zwiększyć liczbę odprawianych Mszy św. zwłaszcza w wyżej wymienionych dniach. Pozwoliłoby to uczestniczyć w Eucharystii większej liczbie wiernych w niedziele, a szczególnie, w tych wyjątkowo ważnych dla katolików świętach. Równocześnie Rada Stała zachęca duszpasterzy i wiernych świeckich do radosnego przeżywania okresu Bożego Narodzenia, a także dziękowania Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku oraz prośby o błogosławieństwo Boże na Nowy 2021 Rok, przy zachowaniu przepisów sanitarnych związanych zwłaszcza z Sylwestrem 2020 roku.

 

 1. Wraz z całym społeczeństwem, w duchu wdzięczności, kilka lat temu biskupi przyjęli ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę, która dopiero od bieżącego roku obowiązuje w pełnym zakresie. Pozwoliła ona wielu ludziom, zwłaszcza licznie pracującym w handlu kobietom, przeżywać niedzielę jako dzień wolny i święto rodziny. Polakom przywrócone zostało prawo do odpoczynku, czas na duchowy rozwój, możliwość spotkania z rodziną, bliźnimi, naturą i kulturą. Biskupi Rady Stałej wyrazili nadzieję, że pandemia i związane z nią problemy nie staną się pretekstem do zmiany lub zawieszenia obowiązującej ustawy, która już wpisała się mocno w życie rodzin i całego społeczeństwa. Niech niedziela pozostanie czasem umocnienia, niekiedy nadwątlonych całotygodniową pracą, więzi rodzinnych i społecznych; niech będzie przestrzenią emocjonalnego wyciszenia i wzmacniania wartości duchowych w każdym z nas.

 

 1. Biskupi zapoznali się z aktualną sytuacją mediów katolickich w Polsce oraz możliwym poszerzeniem współpracy między nimi. Wskazano na rolę, jaką w procesie tym powinny odegrać podmioty medialne związane z Episkopatem, a zwłaszcza Biuro Prasowe KEP, Katolicka Agencja Informacyjna i portal Opoka.

 

 1. Rada Stała zwraca uwagę na nieuzgodnione z Konferencją Episkopatu Polski działania Fundacji Solo Dios Basta, która zaprasza osoby duchowne i wiernych świeckich do włączenia się w zaplanowaną na ostatni dzień Starego Roku inicjatywę modlitewną pt. Różaniec do granic czasu. Doceniając wkład laikatu w dzieło ewangelizacji, Rada Stała zauważa jednak, że Fundacja kolejny raz zaprasza do udziału w wydarzeniu, które pozbawione jest teologicznego i pastoralnego uporządkowania oraz przebiega poza przyjętym programem duszpasterskim i bez współpracy z Komisją Duszpasterstwa KEP. W związku z powyższym zaleca zachowanie dystansu odnośnie do działań Fundacji Solo Dios Basta.

 

 1. Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia członkowie Rady Stałej przekazują wszystkim Rodakom w kraju i za granicą najlepsze życzenia opieki Nowonarodzonego Pana i udzielają pasterskiego błogosławieństwa.

 

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

17 grudnia 2020 roku

Za zgodność:

+ Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny KEP

 

 

 

        

2020-12-12 - Plan Mszy 'kolędowych' za parafian

Plan do ściągnięcia w pliku *.pdf - kliknij.

 • W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych, od soboty 7 listopada br. (1 osoba przypadająca na 15 m2), w naszym kościele jest dostępnych 50 miejsc (plus 2x po 5 miejsc na chórach, czyli w sumie 60). Miejsca są oznaczone, w odpowiedniej odległości. Przy wejściach do kościoła znajduje się mapka z rozmieszczeniem wyznaczonych miejsc.
  
 • Bardzo prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc zaczynając od tych znajdujących się najbliżej ołtarza głównego. Przypominamy także o zakrywaniu nosa i ust, zachowaniu dystansu od osób nie będących naszymi domownikami, dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła oraz przed Komunią. Zalecamy również przyjęcie Komunii na rękę.
   
 
 
 • Możesz wesprzeć działanie parafii darem materialnym przelewem na konto: Bank Spółdzielczy w Pszczynie
  41 8448 0004 0037 8529 2000 0001 lub za pomocą systemu płatności poprzez PayU (dostępne są m.in. karty płatnicze, BLIK, szybkie przelewy internetowe):
  https://platnosci.ngo.pl/c/2346/
 • Kościół jest otwarty w dni powszednie od 6:30 do godziny 19:00 (do 19:45 w dni z Mszami o 19:00,  piątek do 21:00).
  W sobotę od 7:15 do 19:00 i w niedzielę od 7:15 do 21:15.
  Kościół jest ogrzewany, temperatura nie spada w nim poniżej 16 stopni w godzinach otwarcia. Po liturgiach wnętrze jest wietrzone, a newralgiczne miejsca są odkażane.
 
 • Piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się do godziny 21:00.
 • Msze będą odprawiane wg standardowego harmonogramu.
 
 • Transmisje Mszy w niedziele i w uroczystości z niedzielnym układem Mszy są o godz. 11:00,
  W tygodniu: o godz. 18:00 – w poniedziałek, wtorek i środę, a o godz. 8:00 – w czwartek, piątek i sobotę.
  Zapraszamy także na transmisje nabożeństw różańcowych (porannych i wieczornych).
  Nasz kanał na YouTube: https://www.youtube.com/nowafara

 • Odwiedziny chorych w grudniu wyjątkowo odbędą się w sobotę 19 grudnia br. przed Wigilią, od godziny 9:00. Zapisów można dokonać w kancelarii w godzinach urzędowania- telefonicznie, osobiście, mailowo lub w zakrystii w okolicach godzin Mszy świętych.
 

 

2020-12-11 - Krąg Biblijny

Spotkanie formacyjne Kręgu Biblijnego 'Jak mieć silną wiarę' 

 

pobierz materiał

2020-12-08 - Odwiedziny chorych w grudniu - sobota 19.12.2020 r.

Odwiedziny chorych w grudniu wyjątkowo odbędą się w sobotę 19 grudnia br. przed Wigilią, od godziny 9:00.

 

Zapisów można dokonać w kancelarii w godzinach urzędowania- telefonicznie, osobiście, mailowo lub w zakrystii w okolicach godzin Mszy świętych.

Liturgia
2021-04-17, Sobota, Rok B, I
Dz 6, 1-7
Ps 33 (32), 1-2. 4-5. 18-19 (R.: por. 22)
Aklamacja
J 6, 16-21
2021-04-18, Niedziela, Rok B, I, Trzecia Niedziela Wielkanocna
Dz 3, 13-15. 17-19
Ps 4, 2. 4 i 9 (R.: por. 7b)
1 J 2, 1-5
Por. Łk 24, 32
Łk 24, 35-48
2021-04-19, Poniedziałek, Rok B, I
Dz 6, 8-15
Ps 119 (118), 23-24. 26-27. 29-30 (R.: por. 1)
Mt 4, 4b
J 6, 22-29


Jesteś naszym 43 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 1159104 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.